Hogyha a grafikai processzorok gyorsabbak a hagyományos processzoroknál, akkor miért nem azokat használják alapértelmezettként?
Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 18:12
1/4 anonim válasza:
Azért, mert nem gyorsabbak. Csak arra vannak optimalizálva, amire valók.
2/4 anonim válasza:
A CPU egy szálon fut marha gyorsan, olyan feladatokhoz valók amit szekvenciálisan kell megodani. A GPU egy szálon lassú, de baromi sok mag van benne, ezért összességében gyorsabb mint a CPU, de csak olyan feladatokban tudod kihasználni, ami jól párhuzamosítható, például grafikai számítások.
3/4 anonim válasza:
Rengeteg funkciót amit a CPU tud, azt hardveresen a GPU nem tudja. A CPU bár úgy tünik egyszerre több programot is futatt valójában időszeletesen osztja el a műveleti idejét, 5 század másodpercig az excel fut, után 3 század a víruskeresőé és millió egy ilyen váltogatással éri el hogy úgy tünik folyamatosan egyszere megy minden. A GPU egyszerre csak 1 program kiszolgálására szolgál, annak a műveleteit végzi újra és újra.
4/4 anonim válasza:
Arra gyorsak, amire tervezték őket. Persze, ha olyan jellegű a program, ami hasonló műveletek sokaságát végzi el, mint amik egy grafikai számításnál szükségesek, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor miért nem a GPU-t használják inkább? A válasz pedig az, hogy: akár azt is használhatják. Az NVidia CUDA technológiája pont erre való. De a feladatok döntő többségében a CPU sokkal jobb teljesítményt tud felmutatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!