Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 9400f processzort érdemes...

I5 9400f processzort érdemes lenne lecserélni pl egy i5 9600k, vagy egy i7 9700k-ra?

Figyelt kérdés
2021. aug. 26. 12:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
8 hát abból kiindulva hogy 9400-at említi és 9600-9700 jött fel neki mint lehetőség, én ebből úgy gondolom, hogy lapot nem akar cserélni.
2021. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

De érdemleges változás nem is lesz.

Pontosabban ha venne egy 9700-t abból simán kijönne egy platformcsere.

Sőt lehet még profitálna is belőle mert nagyon jól tartja az árát a régi generáció.

2021. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#9 és #11 Pont azért írtam, hogy ha a fent említettek egyikére cseréli ki az szerintem pénzkidobás. Attól függetlenül, hogy nem írta a lapot. Ha írta volt a lapot is változatlan lett volna a válaszom.
2021. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes lecserélni és költeni sem érdemes erre a platformra, az 9600K/9700/9700K durván túlértékelt és túlárazott cuccok..


Viszont ennek ellenére nem olyan vészesen rossz ez, sőt. Ha csak játszol arra tökéletesen megfelel. Processzorlimites környezetben a Ryzen5 2600X vagy 3600 teljesítményét hozni tudja, az meg azért nem mondható kevésnek, egy rendes videókártyával meg egész korrektül muzsikál még mindig.


Nyilván van sokkal jobb az intelnél és az AMDnél is, de ahhoz teljes platformváltás kell: új lap, új proci, gyors ramok, nvme ssd és ezek után fogsz jobb teljesítményt kapni komolyabb videókártyával. Ez így nagyon komoly ráfordítás és a kapott eredmény a költségekkel egyáltalán nem lesz arányban.


Egy két éves teszt, érdemes összevetni az akkori/mostani középkategóriával:

[link]

2021. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!