Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legmegbízhatóbb,...

Bbenjoe kérdése:

Melyik a legmegbízhatóbb, legtartósab pendrive, márka szerint?

Figyelt kérdés
Csak mert épp a kezemben ment tönkre egy alig fél éves 64gb-os Maxell pendrive, egy rakat fontos adattal, és cefetül ki vagyok akadva.

2021. aug. 17. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kingstone.


"egy rakat fontos adattal, és cefetül ki vagyok akadva"

Megértelek.

De ez tizedekkora problémát sem jelentene, ha lenne róla biztonsági mentésed. Egyébként is, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor mi megy tönkre, akár valamilyen baleset következtében, akkor meg teljesen mindegy a márka, ha mondjuk a kutyus szétrágja a pendrive-ot. De a flash-alapú tárolók egyébként sem a hosszú távú megbízhatóságukról híresek. Pendrive-on tartani fontos adatokat, ráadásul olyan pendrive-on, amit napi szinten használsz, írsz-olvasol, gyakorlatilag ebbe kódolva volt az adatvesztés.

2021. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mindenkinek vannak pozitív és negatív tapasztalata.


Nekem pl Sandisk cruzer pendriveom van már 2013óta mai napig megy (jelenleg windows telepítőként van használva)


Most veszek mellé még egyet az is Sandisk lesz

2021. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Nekem a Sandisk márka, ami nem okozott csalódást eddig, SD kártyáim voltak, vannak mai napig hibátlanok. Volt Kingston, ami megadta magát. A Maxell nem egy erős márka.
2021. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezen lista egyetlen elemet sem tartalmaz.
2021. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Kingston vált be, egy 7+ éves, "csak" 8 GB-os pendriveot nyüstölök a mai napig, bírja a strapát. Persze minden fontos adatról van biztonsági mentés, mert sose lehet tudni. Az is lehet, hogy a pendrive éli túl a HDD-t, lehet fordítva, de ha két külön technológián megvan az adat, túl nagy baj nem lehet (max ha katarsztófa miatt mindkettő egyszerre megsemmisül).
2021. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Maxell sajnos gyenge minőség, láttam párat. Kingstone, Sandisk. Kingmax is jó.
2021. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Bár a 2012-ben nyert Pöttyös pendriveom, amit a gép Generic Flash Driveként látott, idén pusztult el, az is egész jól bírta. Ráfoghatjuk, hogy régen a minőségre mentek, ma már vegyél újat minél hamarabb.
2021. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egykutya mind.

Volt Maxell, ami a 90 fokos mosást szárítást is túlélte.

Míg Kingston ami 1 éven belül megadta magát, pedig keveset volt használva.

2021. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálam valamiért a kingstone-ok sorra hullottak, mint a legyek.


Életem első pendrive-ja, egy 256MB-os Sandisk (2006-ból) még mindig működik.


A "fő" pendrive-om egy 32 GB-os Patriot, 3 éve rendszeresen használva van

2021. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
a pendrive adathordozó, nem adattároló! azon huzamosabb ideig tárolni semmit sem érdemes
2021. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!