Ha egy teljesen feltelepített SSD-t (Linux/Windows) átteszek egyik gépből egy másikba, fog megfelelően működni, vagy új telepítést igényel?
fog működni (talán) , csak valószínűleg nem elsőre
pl. mikor VM-ből áttettem fizikai lemezre az OS-t, párszor crashelt a windows 10, szar volt, de ő magának kérdezés nélkül elkezdte leszedegetni a drivert a vidikarihoz (háttérben) , majd újraindítás úgy tűnt megfelelően működik (bár nem teszteltem órákig)
linuxnál szerintem meglehet, hogy kézzel kell feltenni a megfelelő csomagot
Windows 10 esetén már úgy tudom nincsen probléma.
Linux disztrók esetén meg előtte sem volt gond, mivel a repóban benne van minden így betölt más drivereket ha éppen más a célgép. Nagyjából ennyi.
Régi Windows-okon probléma elsősorban, 7 és attól visszafele.
A Linux 99,9%-ban biztos, hogy működni fog gond nélkül, a Windows 10 pedig 95%-ban biztos, hogy működni fog.
A Linux mindig is úgy működött, hogy felmérte a hardvert minden egyes bootoláskor, és a megfelelő drivert töltötte be.
Windows esetén pedig, 8-tól felfelé szintén van hardware checking minden bootnál, és ha van megfelelő driver a rendszerben, akkor be is tölti.
Windows 7 és régebbi rendszereknél volt az, hogy akkor is betöltötte a drivert, ha teljesen más eszköz volt csatlakoztatva, és ilyenkor szokott szépeket kékhalálozni meg újraindulgatni.
Balázs
Ezt nem értem. Ha rendszer felméri a hardvert, és azt tapasztalja hogy ahhoz más driver kell, akkor hogy tudja azt leszedni, ha egyszer a netes csatlakozáshoz is kell driver? Egyszerűbben: hogy tud csatlakozni a netre, ha azt tapasztalja hogy a hálózati kártyához másik driver kel?
"Ezt nem értem. Ha rendszer felméri a hardvert, és azt tapasztalja hogy ahhoz más driver kell, akkor hogy tudja azt leszedni, ha egyszer a netes csatlakozáshoz is kell driver?"
Nagyon sok driver, mint pl. a legtöbb ethernet és wifi driver, eleve bent van az alap Windows telepítésben. Windows 10 esetén ritka az, amikor alaptelepítéssel ne menne az ethernet, és az sem gyakori, hogy a wifi nem megy.
Nincs mit.
Egyébként ezek a hálózati driverek rendszerint több, azonos chipet tartalmazó eszközhöz is jók, pl. egy Atheros driver meg tud hajtani 10-15 féle Atheros chipsettel szerelt eszközt, legfeljebb némi funkcióvesztéssel, pl. nem lesz képes fogni az 5GHz-es wifit csak a 2,4-et, vagy - ethernet esetén - nem lesz VLANolási lehetőség... de arra elég, hogy csatlakozzon a netre és leszedje a pontos típushoz tartalmazó drivert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!