Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény az intel core i5...

Vélemény az intel core i5 11600k ról?

Figyelt kérdés

személyes véleményre vagyok kiváncsi és azt szeretném még kérdezni, hogy van-e hasonló teljesítményű de jobb árérték arányú proci? a válaszokat köszönöm. Ja és milyen videókártyát ajánlotok e mellé

.



2021. jún. 29. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Benchmarkokat nezegessel (cpubenchmark.net), nem malnas suti ez hogy a szemelyes 'velemenyek' vagy izles szamitsanak. AMD vonalon kb. egy 3600X felel meg neki, amugy joval olcsobban.


Videokartyat emelle tok mindegy mit veszel, mert amennyibe mostanaban kerulnek, meg a megfizetheto kategoria teteje is boven gyengebb mint amit ez ki tud tenylegesen hajtani.

2021. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. jún. 29. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Most raktam rendelésre össze egy gépet, 3080 mellett, NOCTUA NH-U12A hűtéssel kb 55 fokig melegedett aida stresz teszt alatt. Mellé 32 gb ram, m2 1 tb ssd és cooler master TD500 +2 venti. Játékra kifejezetten erős lett.
2021. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább egy 5600X, 11-es széria nem sikerült túl jól.
2021. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelen esetben egy i5 11600k jobban megéri, mint a Ryzen 5600x, mert ugyan az a teljesítmény 30kval olcsóbban.
2021. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát az a 30k majdnem el is megy egy normális hűtésre, mert a teljesítmény csak akkor lesz meg, ha le tudja hűteni
2021. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mire kell, úgy gondolom, hogy ezt a kategóriát inkább "gamer" gépekbe szokták választani. Komolyabb vágásokhoz, 3D-s munkákhoz már a kínálat felsőbb polcáról válogatnak, irodai gépbe pedig ez sok.


Gamer gépbe viszont nem biztos, hogy költenék ennyit a processzorra, az amd ryzen 5-ös processzorok teljesen megfelelnek ( szerintem a 3600-astól feljebb fölösleges nézni ). I5-ből egyébként nem feltétlenül kell szerintem a legújabb szériát vásárolnod, a 10600k és a 11600k benchmark tesztjei között alig van eltérés, viszont árban 15-20 ezer a differencia.


LGA 1200-as foglalatú alaplapot viszont drágábban tudsz minőségit venni ( legalább is, ami már konkrétan jobb chipset-tel rendelkezik ), a z490-es chipsetű alaplapok támogatják tudtommal a pcie 4.0 csatlakozást, ami mondjuk nvme ssd-knél nem kis dolog. Viszont egy ilyen alaplap minimum 50k, míg egy socket am4-es alaplap B550m -es chipsettel kb 25 ezertől kapható.


Nem voltam amd párti, viszont amióta a ryzen széria megjelent, én mellettük állok.

2021. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!