Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVME SSD használata nem...

NVME SSD használata nem blokkol 2 SATA portot mint M.2 esetén?

Figyelt kérdés
NVME SSD-t használva az alaplap 2 SATA portja nem kerül blokkolásra, mint M.2 slot esetén lenne?

2021. jún. 6. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az egy és ugyanaz ilyen szempontból (abba ne menjünk bele, hogy mi is köztük az eltérés, mivel valójában két, egészen más dologról van szó).


Egyébként ha jobb alaplapot veszel, ott nincs ez a blokkolós történet, mivel nem osztozik az M.2 és két SATA ugyanazon a sávon.

2021. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alaplapi manual-bol ezt mindenképpen megtudom, hogy blokkolásra kerül -e a két SATA port, vagy lehet számítani "megvásárlás utáni meglepetésre" amikor bizonyos eszközök a blokkolt SATA portok miatt nem akarnak működni?
2021. jún. 6. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden lapnál máshogy van, de szinte mindnél blokkol. Nekem a z490 tomahawk 1. M2 slot 1et blokkol, második meg 2t. Veszel egy ilyen adaptert, vagy amin kevesebb sata van és megoldódik a problémád.


[link]


Nekem kettes van hasonló ASMedia chippel és tökéletesen működik. Ez a kártya pcie 4x-t igényel, kisebbek vannak 1x-be is.


NVMe maga a protokol, M2 meg a foglalat.

2021. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezek Linux alatt is működnek hiba nélkül?

2021. jún. 6. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, windowson vagyok, de elvileg kéne mennie linuxon is.


Ittvannak chipek amikre rákereshetsz ebayen

[link]


[link]


Azt hogy mire van linux támogatás, utána kell googlezni.

Ennek elvileg van, redditen találtam pár cikket: [link]

2021. jún. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!