Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fogy el egy idő után a...

Miért fogy el egy idő után a hely a boot SSD-ről?

Figyelt kérdés

A gépemben van egy 120 GB-os SSD meg egy 1 TB-os HDD. Az SSD-n van a Windows meg a többi alap program (Chrome, Thunderbird, Photostop, Office, stb.), minden más programot és játékot a HDD-re telepítek. Egy friss telepítés után az SSD-n marad kb. 40-50 GB, de pár hét használat után annyira megteleik, hogy marad kb. 10 Giga. Miért? Nem telepítek rá semmit, csak használom a programokat. Most megint pl. már ott tart a gépem, hogy a Photoshop-ban nem tudok egy képről kivágni egy részletet, mert a PS kiírja, hogy nincs elég hely a lemezen. Egyszerűen nem értem, arra is odafigyelek, hogy pl. Steam vagy Origin meg többi program úgy legyen beállítva, hogy ne csak a program legyen a másodlagos meghajtón, hanem a játékokat is oda töltse le. A Torrent is úgy van beállítva, hogy egyből a HDD-re töltsön, és nem úgy, hogy az SSD-re tölt és ha kész, akkor átmásolja a HDD-re. A Windows-ban is a letöltés mappát átraktam alapértelmezetten a HDD-re, hogy a böngészőből oda menjenek a letöltések. Gyakorlatilag mindenhol, ahol csak lehetséges beállítottam a HDD-t.


Mit tudok csinálni, hogy ne fogyjon el a hely? Így kb. használhatatlan lesz a gépem kb. 4-5 hét után.



2021. máj. 24. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Windirstat progival nézd meg, hogy mi foglalja el a helyet!


Amit tudsz, azt irányítsd át a HDD-re. Én pl asztalt, letöltések, dokumentumokat át szoktam rakni. Ezeknél nem fontos a gyors elérés.


Tárhelyfelszabadításhoz pedig érdemes használni a windows gyári lemezkarbantartót (frissítés telepítőfájlokat törli, az tud aok helyet felszabadítani a windows mappából), megy egy ccleaner vagy wise cleanert (ezek a temp mappákat ürítik leginkább).

Illetve az sem utolsó dolog, hogy a hardvert cseréled, mert én is úgy tapasztalom, hogy a 120 gb szűkös már, ha ilyeneket akarsz csinálni.

2021. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:
100%

Nálad egy friss telepítés 70-80GB?

Ide már tényleg nem ajánlott egy 120GB SSD.


Több dolog is foglalhat sok GB-ot, intenzív használat mellett, pl.:

- rendszer TEMP mappája (indított programok/rendszerfolyamatok maradékai)

- rendszerfrissítések előző verziói (visszaállításhoz)

- böngészők gyorsítótára (főleg Chrome)

- levelezőprogram letöltött levelei

stb.


Pontosabb felmérést egy tárhelyelemző program tud készíteni, mint az ajánlott WinDirStat.

2021. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
WinDirStat-al szépen meg kell nézni hogy mi foglalja a helyet, ezt mi nem fogjuk kitalálni. Aztán ami foglalja, annak utánajársz hogy ne ide mentsen.
2021. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!