Alder Lake értelme?
Figyelt kérdés
Kövi Intel procik ugye elvileg olyan felépítést fognak követni, hogy lesz bennük gyenge és erős mag.
Ennek mi a gyakorlati értelme? Egy laptopban még esetleg megértem, hogy kompromisszumos megoldás, tovább bírja az akksi, max néha picit lassabb lesz. ( Itt jön a kérdés, hogy mi dönti el, hogy mikor melyik mag kerüljön használatba? )
De asztali gép esetében mi értelme? Mikor ha nincs terhelve a jelenlegi procik is nagyon visszaveszik az órajelüket, alig melegszenek stb, ha meg valódi nagy terhelés lesz, akkor édesmindegy, hogy ott vannak a gyengébb magok, hisz az erősebbek fognak dolgozni, magyarul, ha marad a 14nm akkor ugyanúgy fűteni is fognak, mintha nem malmozna mellette az a pár gyengébb mag.
2021. máj. 3. 03:31
2/3 anonim válasza:
Az Alder Lake már 10nm lesz. Valami csak van ebben a technológiában mert az Apple M1 chipje is 4 nagy és 4 kis maggal megy és egy szivárgás szerint az AMD Zen 5 architektúrája is már ilyen big small elrendezésben lesz.
3/3 anonim válasza:
Mobil/laptop piacon van csak értelme tényleg. Talán egyrészt azt akarják elérni, hogy a programfejlesztők mindenképp frissítsék a programjaikat, hogy kihasználják az új elrendezést, így ne érje hátrány a laptoposokat... de valószínűbb, hogy ezzel pénzt tudnak spórolni a gyártás során. Valahogy ez pénzben megéri nekik, különben nem csinálnák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!