Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Intel Core i7-11700KF...

Egy Intel Core i7-11700KF processzorhoz milyen léghűtőt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Ugye ez a processzor szorzózáras, ezért arra gondoltam, hogy lehet még jó lenne hozzá a gyári hűtő is. Ha véletlen nem elég, akkor esetleg jó lenne hozzá egy deepcool gammaxx 300? A válaszokat előre is köszönöm!
2021. máj. 2. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye ez a processzor szorzózáras"

Nem az.


"lehet még jó lenne hozzá a gyári hűtő is"

Nincs hozzá.


"deepcool gammaxx 300"

Alap órajelre elég lenne.


Komoly OC-hez, az egyetlen dologhoz amihez értelme van megvenni, inkább egy NH-D15 vagy dark rock pro 4.

2021. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

K -szorzózár mentes(tuning)

F -integrált igpu letiltva

2021. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást, most már tudom, hogy mire kell figyelni ilyenkor. Viszont akkor ha jól értem, akkor a sima 11700 az szorzózáras, és van hozzá gyári hűtő is. Így akkor elég lenne neki a gyári hűtő, vagy a deepcool?
2021. máj. 2. 14:27
 4/11 anonim ***** válasza:

#3 Már jól látod a dolgokat,


Őszintén egyetlen egy tesztet sem találtam gyári hűtővel, az oka, hogy ennyire nem kell senkinek a 11. gen. Nem kimondottan rosszabb az előzőeknél, csak nincs előrelépés.


---


Nyers adatok alapján, 65W TDP-re van jelölve a CPU, a hűtő a szokásos minőség, elméletben elég kell legyen, hogy ne vegyen vissza az órajelből túlmelegedés miatt.

2021. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy most bekavartam kicsit, de mégis akkor a 11700kf-et választanám, és veszek hozzá egy noctua nh d-15-öt. Néztem a kiválasztandó gépház adatait, oda az van írva, hogy max cpu hűtő magasság 170 cm, a noctua pedig 165, akkor így kényelmesen be fog férni? Mármint azt látom, hogy papíron marad 5 cm szabad hely, de a gyakorlatban is elég neki ez a méret?
2021. máj. 2. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, marad 5mm hely
2021. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 2. 15:37
 8/11 anonim ***** válasza:

" Néztem a kiválasztandó gépház adatait, oda az van írva, hogy max cpu hűtő magasság 170 cm, a noctua pedig 165, akkor így kényelmesen be fog férni? Mármint azt látom, hogy papíron marad 5 cm szabad hely, de a gyakorlatban is elég neki ez a méret?"


A hűtőn tudod állítani a ventilátort, ilyen hűtőm van. Viszont a ramom G.Skill TidentZ, rohadt magas. A ventilátort kijjebb kellett tennem a ramok végett, amit ugye lehet, nem probléma, de matekozz a biztonság kedvéért a dolgon még. Mert nálam ezvégett alaphelyzetben nem lehet feltenni a gépoldalát, de már módosítottam rajta kicsit.

2021. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, én is g skill ramokat veszek, egész pontosan ripjaws v 2x16 gb-ot. Megnéztem, hogy a te ramjaid mekkorák ehhez képest, én úgy látom, hogy marad annyi hely még így is, hogy vissza lehessen tenni a gépház oldalát. De nekem eszembe jutott más is. Néztem a hűtő leírását, és írják, hogy 2 módon lehet felszerelni, mi lenne ha úgy szerelném majd fel, ha véletlen mégsem fér el, hogy ne a ramok felé nézzenek a ventilátorok, hanem a gépház alja felé?
2021. máj. 2. 17:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális irányba nézzen.

Ha nem fér el akkor szed le az első ventijét és rögzisd hátulra

2021. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!