Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Veszélyes bányában járt...

Veszélyes bányában járt kártyát venni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon van lehetőség válogatni…

Kevesebb ideig fog élni vagy mi lesz vele?



2021. márc. 20. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz vele.

Fix hőfok(50 fok alatt), állandó terhelés és fogyasztás.

2021. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meg van hackelve a biosa, így szívni fogsz vele, mire helyreállítod gamingre.
2021. márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nincs semmi hackelés a biosban. Ugyan úgy állítassz (átírod) az értékeket, mint az alaplapod biosába pl alacsonyabb/magasabb órajel, alacsonyabb feszültség, aztán úgy használod.


Ha eredeti beállításokat akarsz, akkor meg visszaállítod és kész. Ha be tudsz kapcsolni egy gépet vagy telepíteni egy játékot, akkor ezzel is megborkózol. Pláne, hogy vissza is állítják neked, ha kéred. Fél perc az egész.

2021. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem lehet veszélyes mivel ezek a kártyák rengeteg ideig mennek (van mikor rengeteg van egy kis helyen) szóval a túl melegedés előfordulhat amiből pedig jöhetnek a hibák (ha csak a hibák ugye)
2021. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4.Ez hülyeség.

40 fokon kell hogy menjetek máskülönben elég hamar tönkremennének, és hidd el a bányásznak sem érdeke az hogy a profittól elessen. Elvégre a rövid élettartam oda vezetne.

Ezt nem úgy kell elképzelni hogy na most letölt valaki egy bányászszoftver és mehet is. Nagy körültekintést és odafigyelést igényel, nem utolsó sorban szakmai tudást is. Valószínűleg jobban vigyáznak rá mint egy átlagos játékosé akinek napi 6-8 órát megy úgy hogy 100% és 0 között váltakozik a terhelés, a hőtermelés ami sem a forrasztásnak nem tesz jót, sem pedig a hűtésnek.

2021. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Röviden: Nem vennék ilyen kártyát.

Bővebben:

Ártól függ. Ha elég olcsó és van még rá minimum 1 év gari, akkor lehet értelme, de nagyon jól átnézve, letesztelve. Ergo, ha jóval a piaci ár alatt kínálja a "bányász", máskülönben azt mondom, hogy köszönöm, nem.

Ha már olyan sok pénzt kell érte kiadnom, amennyiért jelenleg kínálják a használt videokártyákat, akkor inkább hozzáteszek ahhoz az összeghez és megveszek egy újat (hosszú távon jobban megéri). Ebben az esetben tudom, hogy nincs előélete (mert bárki bármit mondhat, esküdözhet), az elejétől kezdve én fogok rá vigyázni, lesz rá 3 év gari, további több évig ki fog szolgálni, egy újabb generációs VGA még hosszú ideig kielégíti majd az igényeket.

Ha eljön az ideje, akkor informatikusként biztos, hogy rendesen pasztázom újra és zsírozom meg a ventik csapágyait. Vannak megfelelő eszközeim, megfelelő "hőtőpasztám" és a speciális csapágyakhoz hozzávaló kenőanyagom.

Nem úgy szedem szét a ventilátort, mint egyes videókon látom, hogy a bányász úriember megfogja és erőből tépi ki a csapágyperselyből a tengelyt (a venti forgó részét), vagy nem megfelelő szerszámmal darálja le a csavarok fejében a nútot, erőlteti meg a csavarokat, nem vigyáz a nyáklapra. A legtöbb bányász ahogy látom, videokártyával csak azóta foglalkozik (behatóbban), amióta bányászik. Ez nekem kevés.

Nem csak a gamerek keze alatt, hanem a bányában is egy raklapnyi VGA kártya halálozik el, "optimalizálás" ide, vagy oda és ennek oka a legkevesebb esetben a GPU működésképtelenné, instabillá válása, vagy a forrasztások elengedése.

Ugyanis, a gamerek használatában álló videokártyákon sem a GPU szokott elhalálozni, vagy a forrasztás elengedni. Videokártyákkal a 3Dfx korszaktól kezdve foglalkozok (akkor még aktív hűtés sem volt a kártyákon, kötelezően tettünk rá 8-as ventiket), abban az időben még lehettek ezek a halálokok, de azóta már nem. Egy picit fejlődött a technológia 20 év alatt.

Nem egy bányász már a BIOS írásánál elrontja. Szoktam ilyen kártyákra vadászni, ezeket mélyen áron alul kínálják. Nem egyet s nem kettőt hoztam már vissza az életbe ezek közül. Ha értesz hozzá, akkor más hibáit is tudod javítani, a tápellátás körül érdemes keresni a hibaforrást és cserélni a tönkrement SMD alkatrészeket. Ha találsz ilyet és tudod, hogyan keltsd életre, akkor jársz jól. A legtöbb hiba abból ered, hogy feszegetik beépítéskor a kártyát, annak pucolásakor megsértenek egy SMD alkatrészt, vagy megfeledkeznek arról, hogy nem csak a videokártyára, hanem a többi alkatrészre is figyelmet kellene fordítani azok kiválasztásakor és beépítésekor.

2021. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#6 igaz ami igaz
2021. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EgyGabor ***** válasza:

Igazából főleg a ventillátor az ami jobban van terhelve az állandó használattal. Főleg mivel nem igazán 5 év 100%-ra tervezték.


Ami lehet gond, mert néhány gyártó nem standard fura ventillátórát nehéz beszerezni és/vagy cserélni.


A jó kérdés, hogy honnan tudnád ha hanszáltan veszed, hogy bányásztak vele?

2021. ápr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!