Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 9 3900x-hez és tomahawk...

Ryzen 9 3900x-hez és tomahawk B550-alaplaphoz milyen ram ot vegyek?

Figyelt kérdés

Corsair LPX 64G (2x32GB) 3200Mhr CL16 -ra gondoltam de sok helyen már nincs raktáron.


most HyperX fury vagy predator -nézegetem.


Mindig elfogy valami, vagy nagyon megdrágul, lassan már hányingerem van az alkatrészek nézegetésétől, és a gép vásárlástól... :(


2021. márc. 17. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Inkább E-Die-t vegyél ha belefér:

[link]

Ha olcsóbb kell akkor teljesen jó a Hynix M-Die-es Aegis is.

2021. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

🤔 ezek miben jobbak?


Amúgy túl-sokat nem tervezek költeni rá(bár mindenképp olyan 600-650 alatt alatt nem úszom meg)...csak munkára kell a gép, majd váltanék ha jövőre ha megjelennek az újabb dolgok, és a normalizálódnak kicsit az árak is.

2021. márc. 18. 00:31
 3/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ballistix e-dia 3200 mhz, felhúzva 3600 mhz-re (cl14-ben is viszi némelyik szerencsésebb darab. Cl16 az általános. 3600 mhz fölé nem érdemes menni, azért kell a cl-t minél lejjebb vinni ott már)
2021. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most jól össze zavarodtam, próváltam aszerint rá keresni, hogy milyen E-Die, B-die, A-Die Samsung vagy Hynx meg a többi istennyila... csak csevegések vannak, de mem találtam konkrét listákat, hogy melyik termék milyen chipeket tartalmaz... még a belinkelt modulokat is meg kerestem a gyártónál a teljes specifikációt..ott sem írja :(.....
2021. márc. 20. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:

B-Die-t már nem nagyon kapsz mert nem gyártják.

E-Die a Micron gyártja, közel hasonló minőséget képvisel mint a B-Die szóval az ajánlott.

Az összes többi alacsonyabb minősége képvisel.

Amúgy itt van egy részletesebb leírás:

[link]

A gyártónak meg nem érdeke ezt kiadni, szóval nem található meg a specifikációban.

2021. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link] (E-Die)


[link] (B-die)


[link] (Samsung B-Die ?, de most nincs :( )


SK Hynix / Micron / Kingston fury s Predator-ra azt írjak -> (SK Hynix / Micron / Kingston )


A sima Hynix vagy Micron/Hynix csak XPG ben találtam ami nem igen győzött meg,

sok esetben pedig nem találtam belőle 2x32GB -et s jobb szeretném ha csak kettő modulból állna.

2021. márc. 21. 00:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha nem játszok érezhető különbség van 2x32GB 3200 CL14 és 3200 CL16 között csak a G skill es ilyen és nem tudom megéri-e a felárat. :-?
2021. márc. 21. 00:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!