Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a mikrofonom-nak jobb...

Ha a mikrofonom-nak jobb hangminőséget szeretnék akkor JACK-el vagy USB-vel csatlakoztassam a gépbe?

Figyelt kérdés
Kaptam a mikrofonomhoz jack-usb átalakitót de nem tudom hogy megéri-e használni mert nem tudom hogy ha közvetlen a jack kábelt bedugom a gépbe akkor jobb a hang vagy akkor ha usb-n keresztül megy a gépbe.

2021. márc. 17. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mikrofon, milyen "jack-usb átalakitó"?

Pontos gyártó és típus?

Ha jack csatlakozón keresztül csatlakoztatod a gépbe, milyen hangkártyába?

Az alaplapira vagy külön bővítőkártyára?

2021. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Trust a mikrofon márkája és a hozzá adott átalakitó is. Alaplap-ba van csatlakoztatva most a jack. Alaplap: B460M

Tipusa a mikrofonnak: GXT 212

2021. márc. 17. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
a plusz átalakító az mindenképp ront a minőségen.
2021. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 Ez így nem teljesen igaz. Az az "átalakító" is csak egy audiovezérlő, ami történetesen USB-s. Mivel a gyártó maga gyártotta a saját mikrofonjához, elég könnyen elképzelhető, hogy illesztettebb, mint random hangkártya. De jobb se lesz igazából. Ha jól sejtem, ez egy elektret mikrofon. Ha egy nagy jack adapterrel betolod a legolcsóbb hangszerbolti hangkártyába, amin már van rendes mikrofonbemenet, akkor esélyes, hogy meg se szólal, mert nem kapja azt az 5V feszültséget. Ha meg rálököd a 48V fantomtápot, akkor helló kapszula. Kerestem szétszedős videót vagy részletesebb adatlapot legalább, de semmit nem találtam, de persze csak pár percet szántam most az egészre. Szóval az egész csak feltételezés. Jobban járnál egyébként egy BM800 mikrofonnal, ugyanilyen állvánnyal meg usb audiovezérlővel, és azt később kötheted mondjuk egy tizenkevés ezerért elérhető Behringer belépő szintű hangkártyához, és rendes kondenzátormikrofon, rendesen megszólal 48V-ot kapva. Az már csak a fiatal kínai mérnökök csoda fejének köszönhető, hogy 5V-on jó gyengén, de megszólal, és hogy előzékenyen egy kb 12V-ra felhúzott előfeszítést adó USB kütyüt adnak mellé, ami hallhatóan jobb, de még mindig nem olyan, mint belépő szintű stúdiókártyával. Egyedül annyi gondod lehet vele, hogy ha visszhangos a szoba, akkor monó felvételen piszkosul zavaró, a kondenzátormikrofon meg igen nagy adagot fog abból is. Meg persze ha valamelyest harcolnál a jelenség ellen, akkor arcba kell rakni az egészet, és mindenképp kell rá olyan közelről már popfilter is.
2021. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!