Az ssd meddig tárolja az adatokat áramellátás nélkül? Érdemes használni csak biztonsági mentés tárolására?
Ha mentést akarsz akkor márgnesszalag. (Nem elavult technológia... hanem az egyik legjobb).
#4: Használtad már, vagy csak ismétled, amit olyanok mondanak, akik szintén nem használták, csak hallották valakitől, hogy az mennyire trendi.
Mi a munkahelyemen most tervezzük lecserélni az LTO-alapú mentésünket. Szekvenciális tároló, aminek van az az óriási hátránya, hogy piszok lassú. Ugyan a technika fejlődött a C64-es mágnesszalagok óta, de a kezelendő adatok mennyisége is, így összességében még kevésbé kényelmes ez a technika, mint 30-40 éve. Az, hogy egy mentés több órán át tart, még a kisebb macera. Vállalati környezetben ezt be lehet időzíteni éjszakára. Az, hogy az adatok visszakeresése is órákig tart, már nagyobb macera. A megbízhatósága meg kétséges. A felírt adatok ellenőrzésére nincs mód (hacsak nem akarsz újabb kb. 4 órát rááldozni, ami alatt persze az adatokat változatlanul kell hagyni), sokszor csak éles helyzetben derül ki, hogy vajon jó volt-e a mentés. Mi egyszer már megjártuk. Kellett volna egy tegnapi fájl, amit kolléga véletlenül felülírt. Oké, semmi gond. Kazetta be, kezdődjön a fájllista beolvasása (8:30), 10:30-kor a beolvasás leállt, mivel olvashatatlan az adathordozó. Végül az egy nappal korábbit sikerült visszaállítani (nap végére), hiszen több szintű mentésünk van, de azért akkor is sz*pás volt, hogy egy napi munkája ment a levesbe, és újabb egy napig nem tudott rajta dolgozni.
Munkatársam előzőleg egy fejlesztő cégnél dolgozott, ahol szintén szalagos mentést alkalmaztak. Elszállt a szerverben a vinyó (RAID meg nem volt, mert az a főnök szerint drága és felesleges), oké, állítanák vissza az adatokat, csakhogy a mentés olvashatatlan. Szerencsére nekik is volt korábbi mentésük, így csak 2 nap munkája ment a levesbe.
Nem, a mágnesszalag nem "az egyik legjobb", hanem elavult, és az egyik legrosszabb. Nagy a nimbusza még mindig, pont azért, mert jó a marketingje, és elhitetik a hozzá nem értőkkel, hogy ez komoly, biztonságos, és professzionális megoldás. A valóság pedig az, hogy megbízhatatlan, drága, és lassú.
#5 Sírok rajtad. :D (Meg azon a cégen is)
- Gyorsabban ír a LTO, mint kapja az adatot... Szépen előre kell pufferelni
- Ha elavult lenne, akkor nem érné meg fejleszteni a mai napig
- Nemes egyszerűséggel bénáztak a kollégák, hogy "nehéz visszakeresni az adatot". Egyszerűen nem dokumentáltak... Hiba. Pedig a LTO kazettákon ott a vonalkód 🤣
- "Mentés olvashatatlan". Másik alap hiba. Ennyi erővel a RAID is megbízhatatlan, mert tönkre tud menni. (Jééé..) RAID is azért van, hogy ha 1 vinyú kiesik legyen másik. Menteni is duplán kell. (Érdekes, hogy ezt eddig nem tanulták meg.)
Szóval ya... Tökéletesen egyetértek veled, ja nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!