90es években nem volt mindenkinek számítógépje? Legtöbb magyar ember miért csak 2007után vettek?
#12 Ez a régen jobb volt szöveg nagyon unalmas. Attól nem lesz valami érdekesebb hogy kevesebb rajta az elérhető tartalom - és ennyi változott azóta, mindenből több van. Ja igen, meg minden jobban működik.
Egyébként youtube előtt is volt videómegosztó oldal, az elterjedés nem egy nagy ötlet hiánya miatt volt lassú hanem a nevetségesen alacsony sávszélesség miatt, két megát töltöttél percekig, annyiban jó tömörítéssel sem sok adat fér el.
12-es 5-ös vagyok. Már 98-99-ben tele volt magyarokkal is az ICQ - éjjel nappal chateltünk! Szóval már 2000 előtt chateltünk, függetlenül a skype-tól. MSN 2000 környékén kezdett el jobban terjedni itthon (is).
Neten 2003 óta vásárlok! Akkoriban kártyalehúzót vettél otthonra (az kellett hozzá), azon húztad, úgy vonták a lóvét, külön kártyát nyitottál persze minden ilyenre! Szóval bőven a 2000-es évek elején már neten tudtál vásárolni, 2004-2005 táján már Magyarországon is simán neten rendeltél cuccokat, pl RP outdoor-tól így vettem zsákot, meg termoszt - erre azért emlékszem, mert szr volt a zsák és vissza kellett küldenem :D .
A nagy áttörést a szélessávú net hozta el 2002-2003 környékén. Pl a Chello, amikor 500megás netet adott szrér-hgyér! 150 giga limited volt/három havi átlagra, de volt benne trükk, mert pl chello-sok között nem számolta, így jöttek a DC HUB-ok, ahol egymás között cserélgették az emberek az adatot, nagy sávszélen (akkori viszonyok mellett). 2004 környékén havi szinten 1-1,5 terrát mozgattak már emberek ilyen hubokon! Szóval sokkal hamarabb kihasználható volt a pc, mint ahogy azt sokan írják. Ez a 2007-2008 ez mondom az a váltópont, amikor teljesen kifutott a sulinet program. Az állam 2003-tól kezdve ingyen, vagy adókedvezményért adta a kiegészítőket, digitális fényképezőgépeket (vicces, hogy most az állam ingyenes programokat ad, és abból is pénzt nyúl, szóval ennyit az "elmúlt 8 évről"...). És akkor, olyan 2004-től nagyon durván fejlesztett otthon mindenki pc-t potom pénzekért. Ahogy írtam, mindenki egyből Sound Blastereket, meg 3DFX-es kártyákat, tv tunereket vásárolt, meg a digitális fényképezőgépeket.
Ha már tuner - az is 2000-es évek elején már sok pc-ben alap volt, 10-15 ezer között mozgott egy alap, ami már 576p-ben tudott tv-adást rögzíteni, akár stereo hanggal és távirányítós volt.
A dvd lejátszók árai is annyira beestek, hogy 2004-2005 környékén már 10-12ezerért divx-es yYamada játékosokat tudtál venni (emlékeztek még a nagy DVD "Játékos" mániára? Mindenki az xvid-divx képes asztali lejátszókat hajtotta, főzött romok ezerrel, a végsőkig haszoltuk azokat a gépeket, mindent kihoztunk belőlük!) (Akinek esetleg kimaradt volna. a DVD játékos kifejezés onnan jött, hogy egy kínai lejátszónál a fordításban a dvd lejátszó - dvd játékos-nak volt fordítva és pillanatok alatt elterjed a magyar szubkultúrában a kifejezés. Még külön weboldala is volt a dolognak (mondom 2003-2005 környékén) ahol minden egyes játékosnak külön topicja volt, főzték a romokat, hackelték a lejátszókat.
5-ös vagyok újra. Na találtam 600ezres DVD lejátszóról katalógus képet. Meg linkelek mellé egy 2000-es évi ajánlatot (1999 vége). katódsugárcsöves (hagyományos) tv lapos képcsővel+dvd lejátszó+erősítő 870ezer (átlag fizetés nettó 45-60ezer körül volt 1999-ben!).
És egy 1999 karácsonyi tech érdekesség. Plazma tv 3,5-4millió!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! volt akkoriban! Nem vicc, ha már 2,7 körül megkaptad az olcsónak számított, de érdemesebb volt kimenni érte Ausztriába, ott spórolhattál akár fél milliót is. Ismétlem, egy átlagos fizetés 45-60 ezer volt! Minimálbér 22 ezer forint!
Ha egy profi cuccot akartál összerakni akkoriban (5.1-el, csúcs tv-vel, dvd lejátszóval), akkor olyan 5-5,5 millióból jött ki, szóval spórolhattál a lóvédból évtizedekig rá.
Egy jobb digitális videókamera 5-700 ezer volt 1999-2000-évben (digitális alatt értsd, hogy szalagos digitális)!
"90-es években nem volt elterjedt még az egész világban sem."
Régi kérdés, de mivel csacskaság lett írva rá, ezért had szóljak hozzá.
Azért a világ más tájain akadtak már a nyolcvanas években is személyi számítógépek, Commodore, Atari, Apple és persze IBM rendszerű PC is. Az más kérdés, hogy nálunk ilyenek nem nagyon voltak, tekintettel arra, hogy COCOM-listás ország voltunk, amiről csak 1992-ben kerültünk le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!