Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árthat a laptop akkumulátorána...

Árthat a laptop akkumulátorának vagy egyéb áramköreinek egy rendszeresen ciripelő és túlmelegedő töltőadapter?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt az Asus laptopom gyári adapteres töltője. Mivel ehhez a típushoz újonnan már nem kapható, illetve ahol igen ott is horror áron, kénytelen voltam utángyártottat venni. Ami aranyosan úgy gondolta, az első napján ki is sül, vihettem vissza. Kaptam helyette egy másik ugyanolyat, ami szintén nagyon durván felmelegszik kb. fél óra alatt, de egyelőre működik. Olvastam, hogy ezekből a filléres utángyártott vackokból rendre kispórolják a túlhevülés elleni kis plusz áramköröket, illetve rajta is van az oldalán sárgával, hogy "May become hot", de szerintem ez akkor se normális. Kicseréltem a gyárilag hozzá adott 10A-s kábelt 2.5-ösre, így valamivel jobb a helyzet, de még így is extrém forró tud lenni huzamosabb töltési idő után. Ilyenkor ha elér egy bizonyos hőmérsékletet, a laptop visszajelzőjéből ítelve már csak szakaszosan veszi fel a töltést (étsd. nem folyamatosan világít a töltési LED, hanem villog). Nem tudom féljek-e, vagy csak én spilázom túl a dolgot, mindenesetre a gyári töltőjével nem voltak ilyen problémák.

2021. jan. 26. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen. A ciripelés még nem is aggasztó. De a túlmelegetés igen.
2021. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ha felgyújtja a házat az eléggé árt a laptopnak is, szóval lehet mégis normálisat kéne venni...
2021. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!