Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a 2....

Miért nem érzékeli a 2. monitort a gépem?

Figyelt kérdés
Gtx 1050TI videókártyám van, az 1. monitor(hdmi) müködik, viszont a másikat nem érzékeli amit a kártya DVI portjába dugtam. A 2. monitor VGA-ás, tehát egy VGA-DVI D átalakitóval van bedugva a videókártyába. A monitor sem ad jelet és a gép se. Mi lehet a probléma?

#monitor #VGA DVI #GTX 1050 Ti #nem érzékeli a monitort #VGA DVI átalakitó
2021. jan. 19. 11:31
1 2 3
 1/23 Morzsi007 ***** válasza:

Dvi-D az csak digitális a VGA, gondolom D-SUB csatlakozóra gondolsz az meg teljesen analóg.

Szóval van benne egy konverter, ami lehet nem működik. Ha nem ezzel van a baj, akkor szoftveres problémád van. Van esetleg kéznél másik átalakító, ami lehetőleg ne DVI-D legyen hanem pl DVI-I - VGA, amin több tüske található, akkor az lehet már jó lesz.

2021. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Csomó probléma miatt lehet ez. Driverben nézz szét, rakd újra, stb. Cserélj adaptert
2021. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én is adapterre gyanakodnék. Hogy néz ki ez az átalakítód? Ha van benne rendes elektronika, meg vaskos, akkor jónak kéne lennie. Ha csak ilyen kábelszerű az egész, akkor valószínűleg az csak átb@sz*s...
2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Morzsi007 eredetileg DVI-I-vel probáltam elöször, de az nem megy bele mert 4-el több tüske van rajta. Ezért vettem most DVI-D-t és belemegy, beleilleszkedik. Szóval nem hinném hogy azzal lenne a gond. De semmi sem kizárt. Megnéztem az illesztőprogramokat azok is a legfrissebb verzión vannak.
2021. jan. 19. 13:46
 5/23 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy belemegy, de haszontalan, ha nincs benne aktív elektronika, ami átalakítja a jelet.

Egy ilyen átalakító minimum pár-ezer forint.

2021. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Itt egy link ahonnan vettem az átalakitót: [link]
2021. jan. 19. 13:55
 7/23 anonim ***** válasza:

Igen, az nem lesz jó.


[link]


Ez nagy eséllyel jó lesz, de kell még hozzá egy VGA-VGA (D-Sub) kábel.

2021. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Morzsi007 ***** válasza:

Az a négy tüske ami hiányzik, az kellene az analóg jelhez. A videokártyádból csak digitális jel jön ki, még ezzel sem lenne baj, ezt át kellene konvertálnia az adapterednek analógra. Ez szerintem nem működik.

Egyébként megnézted a belinkelt oldalon a véleményeket? Egy ember írt, neki sem jó.

Neked akkor mindenképp DVI-D to D-SUB átalakítóra van szükséged. (DVI-D VGA)

2021. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

7. válaszoló, utánanéztem és mások is irták hogy ez elvileg jobb. Megpróbálom akkor ezzel, majd megirom hogy jobb lett-e.

Köszönöm szépen a segitséget! :)

2021. jan. 19. 15:50
 10/23 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok, van másik webshopnál olcsóbban, illetve árukeresőn van több vélemény:

[link]


PCX-nél jó áron van, és megbízható bolt is.

2021. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!