Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gephaz USB-C portjanak milyen...

Gephaz USB-C portjanak milyen a csatlakozasa az alaplapra?

Figyelt kérdés
Szeretnek uj gepet venni/osszerakni es orulnek egy usb-c-nek a hazon. A kerdesem az lenne, hogy az alaplapra milyen csatlakozassal kapcsolodik? Mit figyeljek az alaplap kivalasztasanal, milyen csatlakozo legyen rajta?

2021. jan. 15. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A ház elejébe beépítettet szeretnél, vagy a PCIe-be helyezhető bővítőkártya is megteszi?


LC Power - 800B Interlayer X - LC-800B-ON jól kinééző, egyszerűbb formatervezéssel bíró ház, nekem tetszik. A ház felső részén megtalálható 2 db usb2, 1 db usb3, és 1 db usb c csatlakozás is. A ház olyan 22 ezer környékén van. De sok másik házban is megtalálható már. Az alaplaphoz a megszokott 19 tűs, kék színű kábellel csatlakozik.


A bővítőkártya olyan 8-10 ezer körüli összeg, attól függ, hol rendeled meg. Ha van szabad PCIe helyed a jelenlegi gépedben, akár már jövő héten is egy usb-c csatlakozási lehetőséggel meg tudod toldani (Bár ekkor a gép hátulján lesz a csatlakozás).

2021. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem a formát kell nézned, mert az egy ovis is megtalálja. Szabvány, úgyhogy ugyanolyan mindenhol. Az alaplap leírásánál lesz majd, hogy usb -> chipset -> usb-c

Meg nyilván olyan házat választasz, amin van usb-c. Így be fogod tudni kötni.


(Alaplapnál ha usb-c "panel" van írva, akkor ott a panel a hátsó IO részt jelenti, míg az usb-c chipset pedig, hogy a házhoz csatlakoztatható kábelt tudsz dugni az alaplapra).


A bővítőkártyás marhaságot meg nem értem... új alaplapokon már sokszor van házra menő usb-c foglalat. Milyen bővítőkártyát akarsz #1? 😃

2021. jan. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
közben rájöttem, hogy én sem a teljes igazságot írtam. nahh de majdcsak összehozza a köv válaszoló
2021. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A bővítőkártyás marhaságot meg nem értem... új alaplapokon már sokszor van házra menő usb-c foglalat. Milyen bővítőkártyát akarsz #1? 😃"


Ha van egy régebbi működő géped, viszont csak 2.0-ás usb-vel rendelkezik, akkor nem szükséges egy új gépet venni 150-200 ezerért, hanem egy 8 ezer forintos kártyával is meg lehet oldani az usb3-at és az usb-c-t is.

2021. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5 eves laptopom van, mindenkepp uj gepet szeretnek, amivel legalabb a kovetkezo 4-5, de az se baj ha tobb evig elleszek
2021. jan. 16. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, azt hittük nagygépet raksz össze. Ha laptopban gondolkodsz, akkor nincs sok szerelési lehetőséged, így olyat kell választanod, amiben benne van az usb-c.


Most eléggé elszáltak a laptop és pc árak is, érdemes több oldalt és akciót is végignézned.

2021. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

PC-t akarok osszerakni, nem laptopot venni.


Most van laptopom es egy asztali gepet szeretnek.


Bocsi, ha osszekevertem valakit.

2021. jan. 16. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor olyan gépet kell összerakni, aminek van usb-c kimenete a házon, a legtöbb alaplap tudja, a leírásában benne lesz.


Az "ovis is megtalálja" ???


Láttam olyan gépet, aminek az alaplapján, az egyik usb 2-es csatlakozásra dugták fel összeszerelésnél a hd-audio kábelt ( nem ment elsőre bele ezért kilyukasztotta a lezárt csatlakozólyukat is az okoska, mert azt hitte, hogy anyaghibás )

Az volt a szerencse, hogy nem szállt el az alaplap a rövidre zárástól, amikor bedugták a fülhalgatót. Ha a mikrofont dugta volna bele, akkor lehet, hogy nagyobb baja lett volna....

2021. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!