Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes a gépházba még több...

Érdemes a gépházba még több ventilátort betenni, van értelme?

Figyelt kérdés
Rácsos a ház előlapja, ott 3 12cm-es tolja be a levegőt, hátul pedig egy szintén 12-es húzza ki a meleget. A ház tetejére beszerelhető még további 2db 12-es. Érdemes lenne oda is tenni, vagy teljesen felesleges?
2021. jan. 10. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdemes kialakítani egy a belső hűtőkhöz igazodó levegőátfuvatást.

Mittudomén előlé szív, hátul/felül kifúj..


Ha nem melegszik akkor felesleges helikoptert csinálni a gépházból.

2021. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
Ha túlmelegszik van, ha nem, nincs.
2021. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nagyon nevetségesek ezek az újfajta gépházak egyébként, ti mégis hol éltek hogy 3 darab 12centis ventivel fújjátok be a gépházbe a levegőt, a sivatagba? XDD főleg amikor még világítanak mint a szivárvány azok a ventillátorok.. komolyan mondom nem is PC-re emlékeztetnek már ezek hanem ilyen vicc dobozkákra.. és még a 3 darab 12centis venti mellé még akarasz rakni felülre és 2 darabot.. röhej :D ha 3 darab 12 centissel is túlmelegszik a videókártya vagy a proci akkor takarítsd ki a gépedet mert 10 centi por van benne vagy eszméletlen rossz a hűtőpasztád :D
2021. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Erről szó sincs, jó hűvös így is a gép, plusz nem is világít, semmi rgb nincs benne (kivéve a VGA-n a Sapphire felirat).

Eddig egy mATC házam volt, abban melegedett a vga, ezért ki kellett fúrnom az aljt és bele tennem egy 8cm-es ventit ami a kártyának húzta e a hideget, már szerencsére nincs így.

Csupán annyit kérdeztem hogy lenne e értelme, és nem lehordást kértem hogy űristen hülye gamer tele rakja a gépét, és porszívót akar csinálni.

Amúgy 3 havonta portalanítok mindent a házon belül, fél évente pedig újra pasztázok mindent. :)

2021. jan. 11. 07:54
 5/8 Szirty ***** válasza:

Nekem nincs a házon külön ventilátor.

Még a CPU hűtőről is levettem a ventilátort és légterelőt raktam a tápegység ventilátorához hogy az hűtse.

2021. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ez tetszik, jó kis egyedi megoldás :D

2021. jan. 11. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
neharagudj ez nem kötekedés de ha fél évente újrakell pasztáznod mindent akkor jó gagyi pasztát használsz hogy fél év múlva már kikell cserélni... egy jó minőségű pasztával normálisan megcsinálva egy cpu-t 6-7 évente elég újrapasztázni... egyik ismerősömnek én raktam össze a gépét egy i5-ös 6. generációs proci van a gépébe, nem gagyi pasztát használtam rá, már van vagy 4-5 éves a gépe és még mindig nem megy több órás 80-90-100%-os használatkor sem 53-54 fok fölé.. jah és gyári intel hűtő van rajta, és csak 1 darab 12 centis venti fújja befelé a levegőt a gépházba... és nem visít a cpu ventillátor.. ez a 3hónapos komplett kitakarításod is nagyon gyakori, évente elég 1x kompletten kifújni a gépet.. ha 3 havonta már szükséges a "nagytakarítás" akkor igencsak lepukkant mocskos szobád lehet már neharagudj
2021. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na ez így nem igaz, elmagyarázom.

Toronyhűtőm van, elég nehéz miatta szerelni, plusz a bordák be szoktak porosodni, és amikor fél évente eljutok oda hogy akkor kifújom, inkább kiveszem hisz sokkal egyszerűbb. Ha pedig már kiszedtem akkor már újra is pasztázom, mert úgy nem fogom vissza tenni.

A 3 (vagy pár) havonta való portalanítást pedig azért csinálom, mert a 3 első venti szépen bekapja a levegőt, ezzel együtt nyilván a port is. 3 hónap alatt pedig begyűlik a gépbe rendesen...és a ventiket kímélem azzal, hogy portalanítom, csapágyak se száradjanak sz@rrá.

2021. jan. 12. 08:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!