Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme még egy ventilátor...

Van értelme még egy ventilátort tenni a gépembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez a házam:


[link]


Elől két 140mm van, együtt vezérelve, befelé fúj.


Felül egy 140mm van, külön vezérelve, kifelé fúj.


Hátul egy 120mm, külön vezérelve, kifelé fúj.



A kifelé fújóknak nagyobb a légnyomása és fordulatszáma, ahogy annak lennie kell.


Van értelme a tetőn lévő maradék helyre berakni még egy 140mm-est, valamelyik irányba?


Köszi!


2021. jan. 8. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos lenne, hogy "mi van a motorháztető alatt", de ez a ventilátor mennyiség bőven elégnek tűnik. Melegedési gondjaid vannak, hogy többet szeretnél?
2021. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Gondoltam, hogy erre szükség lehet. Ryzen 5 3600X OC nélkül, nVidia 2070 Super OC nélkül, csak SSD, 27 colos 1440 165Hz monitor. Nem érzem melegnek (Idle CPU: 33-35, Load 65-70; Idle GPU 38-40, Load 68-70), csak sok felhasználóhoz hasonlóan én is hőmérséklet-fóbiás és túlizgulós vagyok. Ami kicsit megijesztett, hogy egy közepes játék alatt (Dragon Age Inquisition) 70 fokra is felment a GPU, amit nem tartanék soknak Cyberpunk 2077 alatt, de egy hat éves játéknál kicsit soknak tűnik.

2021. jan. 8. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg a processzor és a videókártya 80 fok alatt marad, addig nincs semmi gond. Természetesen tehetsz bele még többet, de szerintem bőven elég a jelenlegi ventilátor mennyiség ehhez a konfugurációhoz.
2021. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De mi lesz, ha valami komolyabb játékkal kezdek játszani?
2021. jan. 8. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Így látatlanban erre nehéz válaszolni, de egy 3600X OC nélkül és egy 2070 Supernek még nincsen olyan hatalmas hőtermelése, mint pl egy 2080 ti-nek + 3800-nak, vagy egy 3080-asnak + 10900k-nak, így szerintem nem lesz gond vele. Amennyiben mégis túlmelegedést észlelnél, akkor érdemes lesz bele venni még ventilátort felüre.
2021. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jan. 8. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hagyod maxon pörögni a videokártyát,akkor melegedni fog. Ha meg a 165 hz-et ki akarod használni, ahhoz a max fps-t is 165-nél kell korlátozni. Nem ismerem a játékot, nem tudom milyen igényű.. de ha már egy régebbi, és ilyen 300 fps-t csinál a géped, akkor érdemes beállítani a korlátozást. Esetleg lejjebb is lehet vinni... azért 100-120 hz/fps is elég jó. És akkor nem fog hajtani. Single játékban nem is kell talán még ennyi se.


Max fps-t tudsz állítani pl afterburner-ben

2021. jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj, és elkalandozódtam... a kérdésre nem írtam... szerintem elégnek kell lennie ennyi házventinek. Igazán szellős, sőt a komponensekhez viszonyítva ez már huzatosnak számít.
2021. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!