Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy pendrive-ot(16GB) és egy...

Egy pendrive-ot(16GB) és egy SD-kártyát(60GB) formázok át NTFS-re. Mi legyen a lemezfoglalási egység mérete?

Figyelt kérdés

Eddig nagy problémám volt, hogy nem tudtam rájuktenni 4GB feletti fájlokat, de most rájöttem, hogy csak át kell őket formázni.


Már tudom, hogy hogy kell csinálni, utánanéztem.


Így csinálom:

Ez a gép >> jobklikk a választott háttértárra >> Formázás


Itt átállítom a fájlrendszert NTFS-re.


De van egy olyan kérdés, amit nem értek:

"Lemezfoglalási egység mérete"


Az alapértelmezett válasz: 4096 bájt



Ez mit jelent? Mire van hatással?

Állítsam át vagy hagyjam úgy?


2020. dec. 30. 20:19
1 2
 11/17 Alex Fly ***** válasza:
Ha a telefonod oprendszere Android (nem írtad, de az elterjedtsége miatt feltételezem), akkor ott vannak a natív linuxos ext2/ext3/ex4 fájlrendszerek. Ezek esetében sincs ilyen korlát a fájlméretre. Ezt viszont alapból a Windows nem támogatja, de vannak 3rd party alkalmazások ezek kezelésére (pl. a Total Commanderhez is van ilyen beépülő); akár ez is lehet a megoldás a problémádra.
2020. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11 Igen, Android.



1. Azt javaslod, hogy töltsek le egy programot a gépemre, ami tud ext2/ext3/ex4-re formázni, formázzam át vele az SD kártyát és tegyem vissza a telefonomba?


2. Azt fel fogja ismerni és nem akarja majd újraformázni?



3. Akkor majd nem tudok USB-n keresztül fájlokat másolni rá fájlkezelővel, és kell egy olyan program vagy kiegészítő, amivel lehet?


4. Gondolom a belső tárhely az maradna FAT32. Képes leszek a belső tárhelyről a kártyára másolni és fordítva (a telefonos fájlkezelővel), ha különböző a fájlrenszer?


5. A felsorolt linuxos fájlrendszerek közül melyik a legjobb, melyik a legelterjedtebb?

2021. jan. 6. 02:19
 13/17 Alex Fly ***** válasza:

1. Igen. Egyszerűbb, mint a mobilt rávenni arra, hogy használja a natív MS fájlrendszereket.


2. Nyilván fel fogja ismerni az általa is használt fájlrendszert...


3. Miért ne tudnál? Az fájlátvitelre használt MTP az eszközök közötti kommunikációt vezérli, nem pedig azt, hogy az adott eszköz mit kezd a saját perifériáival.


4. Rosszul gondolod. A belső tárhely nem "maradna FAT32", mivel a Linuxok natív fájlrendszere az ext. De gondolom a fájlkezelőd eddig is kezelte a FAT adathordozókat...


5. Jelenleg az ext4 az elterjedt. Első körben ezt ajánlom. Csak ha gebasz van, akkor érdemes megpróbálni a régebbieket...

2021. jan. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ja, csak azért gondoltam, hogy FAT32, mert az SD kártyát arra formázta. De már tudom, hogy csak azért, mert azt szinte minden másik eszköz felismeri.



Azt írtad, hogy a Windows nem támgoatja a linuxos fájlrendszereket, aztán meg azt, hogy ha telefonban van és USB-vel csatlakozik a géphez, akkor felismeri. Ezt megértettem, de mi van akkor, ha egy kártyaolvasóval csatlakoztatom a kártyát a géphez? Akkor felismeri?


Csak azért kérdezem, mert kiderült, hogy a telefonom nem támogatja az exFAT-ot és az NTFS-t, és ez azt jelenti, hogy nem tudja írni/olvasni a tárolókat, amiken ezek a fájlrendszerek vannak. Te azt írtad, hogy a Windows nem támogatja a linuxos fájlrenszereket, akkor az gondolom jelenti hogy nem tudja őket írni/olvasni.

De azt is írtad, hogy, ha a telefonban van, akkor tudja. Akkor ha a telefonban van, akkor nem egyből a kártyára másolja, először a telefonra, hogy az átmásolja a kártyára?

2021. jan. 7. 12:30
 15/17 Alex Fly ***** válasza:

Akkor egyszerűen: amikor a PC-t és a mobilt USB-n csatlakoztatod és kiválasztod az MTP-t, akkor a számítógép nem a memóriakártyára ír (hiszen akkor a telefonról le kellene választani azt), hanem a telefonnak adja a fájlt és az fogja neked a kártyára írni. Teljesen mindegy, hogy a Windows ismeri-e a kártya fájlendszerét, mivel azt a mobilod kezeli.

A másik esetben, amokor a kártát a gépre dugod, nincs ilyen köztes lépés. Ekkor a Windowst kell megtanáitani a Linux fájlrendszerek használatára - mint említettem, erre vannak programok. Ha feltelepíted, akkor onnantól már ugyanúgy fogja kezelni ezeket os, mint az NTFS vagy FAT FS-t.

2021. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kössz a választ.

Kb. én is egy hasonló megoldásra gondoltam (hogy a telefonon keresztül ír az SD-kártyára), csak kíváncsi voltam, hogy igazam van-e.


Nem mostanában fogom átformázni a kártyát, mert már letöltöttem a 720p-s vezióját a sorozatnak, ami nem fért el 1080p-ben, mielőtt választ írtál és megoldottad a problémámat. Majd átformázom, ha megint szükség lesz rá.

2021. jan. 7. 23:47
 17/17 A kérdező kommentje:

Újra szükségem lett 4GB feletti fájlok tárolására és kipróbáltam az ext4, az ext3 és az ext2 fájlrendszereket.


Egyiket sem fogadta el a telefonom, mindegyiket újra akarta formázni.

2021. ápr. 14. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!