Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges az, hogy a Brother...

Lehetséges az, hogy a Brother nyomtató azért hagyja ki az egyik színt (magentát), mert annak már pár hónapja lejárt a szavatossága? Részletek a megjegyzéseknél.

Figyelt kérdés

A rendszeresen használt, nagyon szépen nyomtató Brother nyomtatómban kifogyott a magenta tinta. Volt itthon egy ugyanolyan bontatlan, így kicseréltem. Nem ír ki semmilyen hibát a nyomtató, csak egyszerűen nem nyomtatja rendesen az olyan színeket, ami keveréséhez a magenta is kell.

Pl. feketét, kéket, sárgát, zöldet nagyon szépen nyomtat. De pirosat, narancssárgát, rózsaszínt, stb. már hibásan.


Már többször lefuttattam a tisztítást is, stb.


A Tesztnyomtatáskor a magenta szín helye hófehér marad a papíron, mintha a tinta nem jutna el a papírra. De amikor megrázom a patront, a folyadékot nem érzem besűrűsödve, illetve a kifolyó lyuknál sincs eltömődve.


Az előző magenta patronnal szépen nyomtatott mindent, így a gépen belül se lehet dugulás.



Remélem, "csak" annyi a probléma, hogy lejárt a patron szavatossága és nem a gép hibásodott meg.



2020. dec. 20. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Megítélésen szerint egyszerűen csak hibás a patron. Ha nem járt volna le a szavatossága ez a konkrét patron akkor is rossz volna.
2020. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy a nyílás van eltörmödve, ahol a festéknek ki kellene jönni, vagy valamiért a nyomtató nem ismeri fel a patront, pl. utántöltött festékek esetében nagyon gyakori.

A gép nem "tudja" szavatossági idöt, valami más gond lehet.

2020. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A chip-en/érzékelőn keresztül nem érzékelheti a lejáratot? Amin keresztül "kapcsolódik" a patron a géphez?


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2020. dec. 20. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:

"kifolyó lyuknál sincs eltömődve"

Ezt hogy sikerült megállapítani? Van mikroszkópod? Szinte biztos, hogy be van száradva a fej.

2020. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


Ezekből következtetek:


1. A gépben biztos nincs dugulás, mert az előző patronnal szépen nyomtatott.

2. A kicserélt patronból, miután installáltam, majd kivettem, eldöntve folyt ki a tintából. (Direkt döntöttem el, hogy ellenőrizzem, kifolyik-e belőle, vagy be van száradva...)

2020. dec. 20. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!