Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nyomtatót ajánlotok?

Milyen nyomtatót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valószínűleg nem én vagyok az első, aki ilyen kérdést tesz fel. Nézegettem is már pár korábbi kérdést, viszont annyira laikus vagyok, hogy gondoltam inkább megkérdezem én magam a problémámat.


Alap feladatokra (azaz nyomtatás (99%-ban fekete-fehér), scannelés, fénymásolás) milyen nyomtatót ajánlotok? Ami még szempont lenne nálunk, hogy:

- Nem használnánk minden nap, sőt, lehet, hogy havonta csak párszor nyomtatnánk vele. (De az is lehet, hogy naponta többször is nyomtatnánk vele, szóval változó.)

- Több gép (PC, okostelefon) is használatban van a háztartásban, így inkább egy olyan nyomtatót részesítenénk előnyben, amire vezeték nélkül is rá lehet csatlakozni.


Ha jól tudom, a tintasugaras nem biztos, hogy ebbe a körbe beleférne a(z esetlegesen) ritkább használat miatt.

Nézegettem már lézernyomtatókat, viszont tanácstalan vagyok, hogy melyiket érdemes venni. Egyrészt a márka miatt (a HP-t preferálom, de az Epson-ról is jókat hallottam + igazából ha számomra ismeretlen márka lenne, azzal sem lenne bajom, csak működjön), másrészt (és ami nálam a fő gond), hogy nagyon tapasztalatlan vagyok a patron/toner cserével kapcsolatban. És ez az, ami miatt nem tudok dönteni. Olyan nyomtatót keresnék, amibe a(z utángyártott) toner/patroncsere nem kerül óriási összegekbe (szállítással együtt, mert vidékiként online rendelnénk meg) és könnyű legyen kicserélni.


Tehát összefoglalva:

- Fekete-fehér nyomtatás elsősorban, scannelés, fénymásolás. (De utóbbit ha nem tudja, az sem baj.)

- Lehessen rá kapcsolódni akár kábelesen, akár vezeték nélkül.

- A patron/toner csere viszonylag megfizethető legyen. (Értsd: kb. 4-5000 Ft.)

- Maga a nyomtató meg ilyen 40, nagyon max. 45 000 Ft legyen.


Ezekben a kategóriákban tudtok esetleg ajánlani valamit?


Előre is nagyon köszönöm és bocs, amiért ennyire elnyújtottam. :)



2020. nov. 20. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alkalmi nyomtatás miatt (mono) lézer jöhet csak szóba, ha nem akarsz folyton fejtisztítással és beszáradó tintával foglalkozni.


Abból össz-vissz ez a választék a megjelölt árkategóriában:

[link]


Brother, HP, Xerox megbízható mind. A HP-ról tudni kell, hogy megvették a Samsung-tól a lézernyomtató üzletágat, így azok gyakorlatilag Samsung nyomtatók (Samsung belsővel vannak szerelve), amiről köztudott, hogy az egyik legjobb. Lexmarkot érdemes kerülni, mert hazánkban borzalmas a toner ellátottsága. Epson-ról nem tudok semmit lézernyomtató ügyben, ők tintasugaras területen erősek.

2020. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Toner

[link]

2020. nov. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 20. 17:02

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!