Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória-bővítés előtt állok;...

Memória-bővítés előtt állok; különböző sebességű memóriakártyák (pl. 2133 és 3200 MHz-esek) képesek egymás mellett működni, vagy inkább ugyanolyan MHz-es RAM-ot vegyek, mint amilyen már most is van?

Figyelt kérdés

Memóriát bővítenék, és most 1 db 8GB-os DDR4-es memóriakártyám van, aminek a sebessége 2133 MHz.


Az még tiszta sor, hogy mivel a mostani meglévő memóriakártyám DDR4-es, így DDR4-foglalatai vannak az alaplapomnak és az új kártya is DDR4 legyen... de nem vagyok tisztában azzal, hogy egy alaplapnak vannak korlátai, hogy maximum hány MHz-es memóriakártyát képes kezelni, illetve figyeljek-e arra hogy a különböző sebességű memóriakártyák kompatibilisek legyenek egymással - vagy pedig tökmindegy hogy milyet veszek, csak a foglalatba belemenjen?


Tehát: előfordulhat, hogy pl. veszek egy 3200 MHz-es memóriakártyát, beteszem a mostani 2133 MHz-es mellé, és a kettő együtt nem fog működni? Vagy előfordulhat-e az, hogy az alaplapom nem képes 3200 MHz sebességű memóriakártyát kezelni?


(Nyilván legjobb lenne a lehető legtöbb és legnagyobb sebességű és kapacitású kártyát megvenni, de hát ugye az anyagi erőforrások végesek.)



2020. nov. 30. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nézd meg az alaplapnál a támogatott memória modulokat. Illetve a legoptimálisabb ugyanolyn típusú modult betenni mint most van.
2020. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


1 > Ez csak kis kiegészítés, a memóriakártya az teljesen más. Te a memóriára vagy RAM-ra gondolsz.


2 > Bármilyen memóriát vehetsz, a DDR4 a fontos (Esetedben) de fontos tudnod, hogy ha az alaplapod mondjuk csak 3200 MHz-ig támogatja a RAM-okat, akkor hiába veszel 3600 MHz-eset.


3 > Ha van egy 2133 MHz-es és egy 3200 MHz-es memóriád, akkor mindkét modul 2133 MHz-en fog menni.


4 > Processzortól is függ, hogy az hány MHz-ig támogatja a RAM sebességét.


5 > 16 GB RAM manapság elég, ha belefér a keretbe érdemes annyit vásárolni, és a jelenlegi 8 GB-os modult kivenni.


6 > G.SKILL Aegis 2x8 GB 3200 MHz CL16-os modulokat ajánlok, kb 20.000 Ft-ba kerülnek.

2020. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Lényeget leírták... most meg kéne nézni, hogy a géped mit tud fogadni

Szükség lenne:

- alaplap pontos típus

- processzor típus

2020. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha más nem telepítsd: cpuid.com-ról van egy ingyenes progi amivel mindent meg tudsz nézni, ha szerencséd van még a mamória modul típusát is kiírja.
2020. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, megkerestem az alaplapot a hivatalos oldalon:


[link]


A 6. oldalon leírják, hogy 2133 MHz-es memóriakártyát támogat az alaplap.


A processzor Intel Pentium G4400:


[link]


Itt is DDR4-es 2133 MHz-es memóriakártyát írják a támogatottak között.


Köszönöm mindenkinek a segítséget, fiúk-lányok, nélkületek valószínűleg simán kidobtam volna egy csomó pénzt egy olyan memóriakártyára, amit nem is tudok használni :)


Ment a pacsi mindenkinek!

2020. nov. 30. 13:54
 6/11 A kérdező kommentje:

Annyi jutott még eszembe, hogy fogalmam sincs, jelenleg milyen gyártmányú a memóriám (pedig pont a héten fújkáltam ki sűrített levegővel a gépházat, de meg se néztem semmit odabent), de szerintetek érdemes ugyanolyan márkát venni a másik kiegészítéséhez, vagy nincs nagy eltérés, ha két különböző gyártótól származó memóriákat használok?

Illetve ha nem találok ugyanolyan gyártmányú memóriát, az mennyiben befolyásolja az összteljesítményt, rendszerstabilitást, esetleg a "két dudás nem fér meg egy csárdában" okán idejekorán túlterheli egyik a másikat vagy hasonló történhet-e?

2020. nov. 30. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Tedd fel a cpuid.com-ról a CPU-Z ingyenes progit, nagy valósínűséggel ki fogja írni.
2020. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7-es: köszi, meg is van.


Nagyon király egyébként ez a progi, nem is tudtam róla, hogy ilyen létezik. Nagyon köszi!


Nem vagyok egy gépguru, de családi és baráti körben én értek hozzá a legjobban - a programozó bátyámat leszámítva - és így mindenkinek én telepítek új gépre op.rendszert, meg persze a régi gépeket is én szoktam formázni-újratenni és kicsit unom már állandóan megnézni, hogy kinek mikor mi van a gépházban hogy milyen drivereket keressek... :D


Ezzel viszont seperc alatt sokat megtudok a gépről és simábban tudom keresni a drivereket.

Ment a pacsi és a távölelés! És látatlanban a családom és a barátaim is köszönik a gyorsító folyamatot :D

2020. nov. 30. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:
:) Így már látod milyen memóriád van, meg tudod nézni mi kompatibilis mivel.
2020. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor a lényeg annyi, hogy jobbat lehet, rosszabbat nem érdemes (meg talán nincs is).

A jobb vissza fog lassulni.


A márka mindegy. 3 chipgyártó létezik, és mindegyik memóragyár vesz mindenkitől chipeket. Azonos nevű memóriák is valószínűleg teljesen különbözőek. Ugyanolyat max akkor érdemes, ha érdekel a kinézet-összhang. Működniük elvileg mindenképpen kéne, és az inteles gépekkel nem is szokott memória-inkompatibilitás lenni.


(esetleg ha olyat látsz, hogy ECC, az szerverbe való, neked nem jó)


Használtat tudom ajánlani akár. Ezek a lassú DDR4-ek talán nem is keresettek, így olcsó lehet nagyon. Memtest vagy garancia/próbagarancia legyen hozzá, az a lényeg. Megbízható alkatrészek a RAM-ok

[link]

2020. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!