Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kapcsol be a gép csak 1...

Nem kapcsol be a gép csak 1 pillanatra. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

úgy kezdődött az egész hogy nem indult el a gép csak az alap kép jött be (asus alaplapé) és utána megállt. Megpróbáltam kihúzogatni a hardwereket hátha valamelyik bezavart, de nem használt semmit. Ezután kitakarítottam (portalanítottam) a gépet, meg megnéztem hátha az elemmel van baj. Majd összedugtam újra mindent és már be sem kapcsol -.-"


Az alaplapba ugye 2 fő áramkábelt kell beledugni, abból ha a nagyobb van csak bedugva és úgy kapcsolom be a gépet akkor bekapcsol normálisan (persze) nem csinál semmit csak pörög a ventillátor meg hasonlók.

Ha viszont mindkét fó áramkábelt bedugom (a kis 4 lyukút is) akkor egy pillanatra kapcsol be és egyből kikapcsol.


Mi lehet a gond valami rövidzárlat vagy alaplapom tönkrement? :S

Köszi aki válaszol.


2010. aug. 11. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Alaplap vagy táp.

A táp milyen márkájú és hány éves?

Alaplap kora?

2010. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet alaplap, de ha van rá lehetőséged előbb próbáld meg egy másik tápegységgel.
2010. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a táp az elég új de az alaplap van vagy 3 éves.

de amugy ez elég fura jelenség ilyennel még nem találkoztam.

2010. aug. 11. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor tedd azt amit a mögöttem levő tanácsolt. Szerezz egy probatápot és teszteld.
2010. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oks
2010. aug. 11. 14:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvan a probléma: az egyik RAM modul ment tönkre. azt kiszedvén már minden ok. :)
2010. aug. 11. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!