Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a számítógépem?

Miért sípol a számítógépem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy Steinberg Ur22-es külső hangkártyám, ami USB 2.0 - val van összekötve a géppel. A számítógép mikor zenét hallgatok, videót nézek, elkezd sípolni ilyen 15 kHz körüli hangmagasságon, elég halkan, viszont pont annyira, hogy idegesítsen. Ha kihúzom a hangkártyát a gépből megszűnik a sípolás. Olyasmi, mintha a tápból jönne,de nem ez a ciccegő hang ( az van alapvetően is, az nem is zavar), hanem tényleg nagyon magas hang sípol. A gép 2 éves, lehet hogy eddig is fennált a probléma, csak nem vettem észre.

Próbáltam áramot adni a hangkártyának hálózatról /amúgy az USB-ről kapja/, de nem segített.

Nagyon idegesít a dolog, esetleg valaki tudja, hogy mi lehet a baj?



2020. nov. 23. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehalkítod koppig, akkor is ugyanaz? Füllel behatárolható a forrás?
2020. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ha lenémítom 0-ra ugyanaz (mármitn a hangkártyát) próbáltam másik csatlakozóval. A hang forrása egyértelműen a tápegység :/
2020. nov. 23. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Táp típusa?
2020. nov. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy a Steinbergé? Mert az csak iPad kompatibilitás miatt van melléb@52va, rendes vasba dugva bus powered.
2020. nov. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Táp Antec vp500pc 500w.

A a steinberg ur22-es hangkártyát (ez a típus) egyéblént próbáltam hálózatrol is ellátni árammal, de a probléma de fenáll.

2020. nov. 24. 06:05
 6/12 A kérdező kommentje:

Na szóval, félre ment pár billentyű :D

Szóvaaal, próbáltam 5v adapterről is, de természetesen usb-ről megy, mert úgy sem lett jobb.

2020. nov. 24. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Elvileg jó kis táp az, mondjuk én nem adnék pénzt ezért a névért. Nem lehet, hogy a suta bóvli ventilátora pörög fel ilyenkor? Elvileg enyhe terhelést kap a gép, amikor előkerül a jelenség. Nagyobb terhelésnél is ez van?
2020. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát erre nem vennék mérget. Most egy nagyon gépigényes projectet megnyigottam fl studioban, de talan most a hangja mintha haljabb lenne, meg mintha magasabb frekvencián lenne és így már kevésbé hallom. De ezt ne vegyétek készpénznek, lehet csak képzelődöm már. Mindjárt töltök fel valami mintát, hogy demonstráljam miről beszélek hátha segít valamit.
2020. nov. 24. 16:48
 9/12 A kérdező kommentje:

Na itt egy felvétel milyen is a hang: A (zúgás az a ventilátor, a magasabb sípoló hang a lényeg)

[link]

2020. nov. 24. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Az szép, 6kHz-en tolja, gyakorlatilag súlyos halláskárosult kell legyen, akinek eladod. Ha garanciás, akkor megér egy próbát, főleg ha vázolod két tőmondatban a valós problémát vele, meg hogy ezért az árért nem egy fejfájdító sípolást venne az ember.
2020. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!