Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 éves ram kitemből rájöttem,...

1 éves ram kitemből rájöttem, hogy az egyik rossz.(már megvételkor is az volt). Mit tegyek? Egyenlőre a boltból még nem válaszoltak

Figyelt kérdés
2020. nov. 20. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

memtest hogy tud melyik, és cseréld.

túl sok macera és sok idő, mire érdemi eredményt kaphatsz.

2020. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ebből nem értettem semmit


leírnád mégegyszer?

2020. nov. 20. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:

a kit -et bontsd meg, csak egyik RAM legyen benne.

van egy memtest program a linux rendszerek live lemezén, de a Windows -nak is van már ha jól tudom.

Ezzel tudsz memória vizsgálatott futtatni, hogy megtudd melyikkel van gond.

Majd a hibásat cseréld sajád kötlségen, mert garanciát várni elég időigényes, és koránt se biztos hogy meg is kapod.

Simán rámondják 1 év után, hogy te tetted tönkre...

2020. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged közvetlen a gyárral beszélj, a bolt ül rajta majd egy hónapig mire elküldik, meg valószínű lesz még egy hónap mire visszakapod, a gyár ezeket általában egy hét alatt elintézi az első kapcsolatfelvételtől.

#3 minimum két évet kell adniuk rá, tök mindegy mikor ment tönkre. Meg egyáltalán hogy teszel tönkre egy memóriát, legfeljebb túlfeszelni tudod, vagy leönteni valamivel, de mindkettőnek fizikai nyoma lesz, ha egészségesnek tűnik akkor nehéz lesz azt mondania hogy te tetted tönkre.

2020. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem, hogy ha már a megvételkor is rossz volt, miért nem cseréltetted akkor.
2020. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

mert OC-zva heti 1x fagy a gép tőle, nem gyakori a jelenség, az is idő volt, mire erre rájöttem

2020. nov. 21. 08:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Most csak egyik ram van a gépben, egyelőre tökéletesen működik
2020. nov. 21. 08:10
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 ez nem feltétlen azt jelenti hogy a ramnak bármi baja van, az oc sosem garantált, akkor sem ha rá van írva a dobozra. Cpu és ram függvénye a dolog, egyik cpu bírja, másik nem, tovább bonyolódik a helyzet ha több sticket akarsz tuningolni - a gyári tuning is tuning, ha kívül esik a ddrX specikációin akkor tuningnak számít. Szívás, de ez van, az apróbetűben ez ott is van mindig, ezzel nem fogják kicserélni.

Gyári órajelen futtass rajta memtestet 8-10-12 óráig, ha hiba nélkül lefut akkor csak az idődet pazarlod a visszaküldéssel.

2020. nov. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!