Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikrofon/hangszóró combo Jack...

Mikrofon/hangszóró combo Jack aljzatot mindkét funkcióra hogy lehet használni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Vannak olyan notebook-ok, amelyekről a spórolás jegyében lespóroltak egy Jack aljzatot és csak egyetlen, hangszóró/mikrofon combo jack van rajta. Ilyen esetben a mikrofon és hangszóró csatlakoztatását hogy lehet megoldani? (hangszóróról szeretném hallgatni a gépet). Gondolom vannak már mikrofonos fejhallgatók, amelyek egyetlen 4 pólusú Jack dugóval ezt megoldják, hogy hang is legyen meg mikrofon is, de én nem szeretném mindig cserélgetni a hangszóró és fejhallgató csatlakozót ha mikrofonon szeretnék beszélgetni valakivel.

Most készülök notebook vásárlásra és sok ilyet találok, melyek megfelelőek lennének, de ezért az 1 Jackdugós megoldás miatt nem tartom ezt számomra jónak. Gondolom, hogy van 4 pólusú Jack elosztó, ami így-úgy működik, de még a simával sincs jó tapasztalatom, elosztó egyik ágán halkabb, másikon hangosabb a jel, kontakthibás lesz elég hamar stb...

Ilyesmi csak nekem probléma, van erre megnyugtató, tartós megoldás?



2020. nov. 13. 18:32
 1/8 jokyman15 ***** válasza:

(nem olvastam végig sorry)


Nagyon leegyszerűsítve. Vannak olyan laptopok, amelyek képesek érzékelni combo jack esetén a mikorfont(de ez nagyon megbízhatatlan).


2 lehetőséged van.


#1 - Veszel egy külső hangkártyát kb 4-6eFt-ért és abba dugod a külön fejhallgató jack-at és külön a mikrofon jack-et.


#2 - Vagy alapból USB-s fejhallgatót veszel.


(Én a #2 választottam, bevált.)

2020. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak direkt ehhez elosztó-splitter kábelek, amik szétszedik a 4 sávot külön hangra, külön mikrofonra.
2020. nov. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ilyen elosztók jó drágák - és hamarosan kontakthibásak is lesznek.
2020. nov. 14. 04:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Kontakthibásodóst (vagy kis szerencsével tökéleteset) kapsz 500 körül, rendeset 1500-tól.
2020. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez egyébként olyan konstrukció (laikusként gondolva), hogy egy 4 pólusú Jack dugó van egyik végén, amit aljzatba dugok, elosztó két ága pedig egyik 3 pólusú, másik pedig 4 pólusú Jack aljzat?

Azt, hogy a hangszóró hangja a mikrofonba ne hallatszon bele, tudja biztosítani ez az elosztó?

2020. nov. 14. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Két jack aljzatra ágazik, mindkettő hárompólusú. Az egyik zöld, ő a füles/line kimenet, a másik rózsaszín, ő az előfeszültséget kapó pc mikrofonbemenet. A két oldal a mikrofonbemeneten monóba van kötve természetesen.
2020. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ilyen elosztót be tudsz linkelni? Hagyományos, 3 pólusú Jack-elosztóim vannak csak.

Egy jobb minőségűt tudsz ajánlani?

2020. nov. 14. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy keresd, hogy trrs y adapter! Nekem aliexpressről van egy kétszáz forintos, ami teljesen jó, bár nagyon nem kellett sokszor. Árukeresőn, esetleg pcx-en lehet jó vélemény egy-egy típusról.
2020. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!