Melyik alkatrész hibájára gyanakodnál az alábbi jelekből, erre a jelenségre?
Gyakran bekapcsolásnál nem indul el a gép, most 3-adszorra sikerült... Relatíve olyan 5-10 fok lehet a szobában, így reggel. Nem tudom ez okozhatja-e?
A hiba az, hogy úgy lefagy, hogy elmegy a billentyűzetvilágítás, egérvilágítás, a jel a monitorról.
Gyakran akkor jön elő, amikor bekapcsolom a gépet, és be kellene jelentkezni a windows-ba. Bár ma előjött akkor is, amikor megnyitottam a böngészőt. Nyomtam egy resetet ismét, aztán elindult normálisan... Gyakran csinálja...SZinte minden nap.
Továbbá furán forgatja ilyenkor azonnal a videókártya ventilátorát, ez a jelenség.
Az alaplap bios-át lefrissítettem, ugyanolyan maradt minden...
Alkatrészek:
Ryzen 2600
B450f bazooka v2
RX 580 4 GB
corsair tx 600 táp
Ripjaws V 3200 mhz ram, ezen sebességen futtatva, OC profillal
Mire gyanakodnál?
Köszi.
Ez tuti biztos?
Más ötlet?
Nem a cmos elemre gyanakszok a leírások alapján, hogy utánaolvastam
2-es vagyok. Rajtam ez a hozzászólás segített.
"Én először az alaplapon lévő, a CMOS RAM-ot tápláló gombelem feszültségét ellenőrizném. Ez egy 2032-es lítium elem, névleges feszültsége 3 V, az új példányokon 3,6 V-ot is lehet mérni. Ez az elem táplálja a valós idejű órát és a számítógép beállításait tartalmazó CMOS RAM-ot. Ha 2,5 V alá csökken a feszültsége, abból már baj lehet. Persze 2,9 V alatti feszültségnél is érdemes már kicserélni.
A CMOS RAM beállításait akkor is érdemes lehet alapállapotba visszaállítani, ha az elem nem merült le. Ezt a "BIOS Setup"-ban a "Load optimized default" menüpontban lehet megtenni. Ezután persze az egyénileg szükséges beállításokat újra el kell végezni. Ha tuningolva volt a processzor, akkor most a gyári alapbeállítások használatával, tuning nélkül kell megnézni, hogy továbbra is fennáll-e a hibajelenség.
A hibajelenség okozhatja az alaplap hibája, de egy éppen bedögleni készülő HDD is. A hibát a minimális konfigurációból kiindulva, azt fokozatosan bővítve, illetve az alkatrészek cserélgetésével lehet behatárolni."
Fontos lenne a tápegység márkájának az ismerete. Gépedet egy 450-500 wattos tápegység is tökéletesen kiszolgálná (a keményebb tuning esetét kivéve), így szükségtelenül nagy teljesítményű tápegység megléte gyanúra adhat okot. Ha valamilyen gagyi tápról van szó, akkor azért tettek ekkorát a gépben, mert a gagyi tápok többnyire nem képesek a rájuk írt teljesítményt leadni. A gagyi tápokba olcsó kondenzátorokat raknak, amelyek gyorsan elhasználódhatnak és azután a táp által leadott feszültségek hullámosabbak a szabványban megengedettnél, ez hibát okozhat és hosszabb távon a merevlemezeket is károsíthatja.
A biosfrissítés arra szolgál, hogy a később kiadott hardvereket támogassa a lap. Jellemzően nem old meg hardver- vagy konfigurációhibát.
OC-t kapcsold ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!