Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alkatrész hibájára...

Melyik alkatrész hibájára gyanakodnál az alábbi jelekből, erre a jelenségre?

Figyelt kérdés

Gyakran bekapcsolásnál nem indul el a gép, most 3-adszorra sikerült... Relatíve olyan 5-10 fok lehet a szobában, így reggel. Nem tudom ez okozhatja-e?

A hiba az, hogy úgy lefagy, hogy elmegy a billentyűzetvilágítás, egérvilágítás, a jel a monitorról.

Gyakran akkor jön elő, amikor bekapcsolom a gépet, és be kellene jelentkezni a windows-ba. Bár ma előjött akkor is, amikor megnyitottam a böngészőt. Nyomtam egy resetet ismét, aztán elindult normálisan... Gyakran csinálja...SZinte minden nap.

Továbbá furán forgatja ilyenkor azonnal a videókártya ventilátorát, ez a jelenség.


Az alaplap bios-át lefrissítettem, ugyanolyan maradt minden...


Alkatrészek:

Ryzen 2600

B450f bazooka v2

RX 580 4 GB

corsair tx 600 táp

Ripjaws V 3200 mhz ram, ezen sebességen futtatva, OC profillal



Mire gyanakodnál?


2020. okt. 11. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kikapcsolt állapotban alaplapi elem csere. CR2032
2020. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez tuti biztos?

2020. okt. 11. 08:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Más ötlet?

Nem a cmos elemre gyanakszok a leírások alapján, hogy utánaolvastam

2020. okt. 11. 08:53
 4/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Rajtam ez a hozzászólás segített.


"Én először az alaplapon lévő, a CMOS RAM-ot tápláló gombelem feszültségét ellenőrizném. Ez egy 2032-es lítium elem, névleges feszültsége 3 V, az új példányokon 3,6 V-ot is lehet mérni. Ez az elem táplálja a valós idejű órát és a számítógép beállításait tartalmazó CMOS RAM-ot. Ha 2,5 V alá csökken a feszültsége, abból már baj lehet. Persze 2,9 V alatti feszültségnél is érdemes már kicserélni.



A CMOS RAM beállításait akkor is érdemes lehet alapállapotba visszaállítani, ha az elem nem merült le. Ezt a "BIOS Setup"-ban a "Load optimized default" menüpontban lehet megtenni. Ezután persze az egyénileg szükséges beállításokat újra el kell végezni. Ha tuningolva volt a processzor, akkor most a gyári alapbeállítások használatával, tuning nélkül kell megnézni, hogy továbbra is fennáll-e a hibajelenség.



A hibajelenség okozhatja az alaplap hibája, de egy éppen bedögleni készülő HDD is. A hibát a minimális konfigurációból kiindulva, azt fokozatosan bővítve, illetve az alkatrészek cserélgetésével lehet behatárolni."



Fontos lenne a tápegység márkájának az ismerete. Gépedet egy 450-500 wattos tápegység is tökéletesen kiszolgálná (a keményebb tuning esetét kivéve), így szükségtelenül nagy teljesítményű tápegység megléte gyanúra adhat okot. Ha valamilyen gagyi tápról van szó, akkor azért tettek ekkorát a gépben, mert a gagyi tápok többnyire nem képesek a rájuk írt teljesítményt leadni. A gagyi tápokba olcsó kondenzátorokat raknak, amelyek gyorsan elhasználódhatnak és azután a táp által leadott feszültségek hullámosabbak a szabványban megengedettnél, ez hibát okozhat és hosszabb távon a merevlemezeket is károsíthatja.

2020. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A biosreset jó ötlet, de nem azért, mert lemerült (gondolom feltűnt volna, ha az idő/dátum gyakran helytelen), szerintem ram időzítés / fsb-cpu frek. helytelenül konfigurálódik. Talán az oc-t mellőzni lehetne egy darabig, hogy teszteld.
2020. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hypno ***** válasza:
OC profilra egyértelműen.
2020. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hypno ***** válasza:
...vagy frisssített BIOS-ra.
2020. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért frissítettem le a biost, mert előtte is csinálta... De ez nem oldotta meg
2020. okt. 11. 11:50
 9/12 anonim ***** válasza:

A biosfrissítés arra szolgál, hogy a később kiadott hardvereket támogassa a lap. Jellemzően nem old meg hardver- vagy konfigurációhibát.

OC-t kapcsold ki.

2020. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5-10 fok lehet a szobában? Hol laksz Alaszkában? Ez most komoly?
2020. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!