Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel prociknál hogyan működik...

Intel prociknál hogyan működik az overclockolás?

Figyelt kérdés

Adott egy processzor mondjuk 4.1 ghz-es órajellel és turbo 4.8 ghz-es órajellel.


Ha overclockolom a processzort, akkor az alap órajelét húzom fel vagy a turbót?


Illetve veszélyes lehet, hogyha a felhúzott processzort mindig felhúzva tartom? Tehát felhúzom mondjuk 5.1 ghz-ig vagy 5.3-ig (ha bírja a hűtés és a táp) és aztán csak sima internetezésre is felhúzva használom a processzort?


2020. okt. 10. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tuningolsz nincs turbo órajel, folyamatosan a kézzel beállított értéken fog járni. A hő öli meg az elektronikát, ha nem melegszik túl nem veszélyes, ha túlmelegszik az - de egy procit nagyon nehéz kinyírni, vagy nagyon hamar elfüstöl(erre nem sok esély van ma már, előbb újraindul), vagy bírja 15 évig.
2020. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
..az alaplapod viszont nem fog örülni a megnőtt folyamatos energiaigénynek, főleg ha olcsóbb lap, a vrm élettartamát ezzel elég könnyű megfelezni.
2020. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

z490-es lapom van, de azok közül a legolcsóbb. Bár így is ~53k volt, szerintem ennek bírnia kéne.


Direkt úgy válogattam össze az alkatrészeket, hogy húzásra alkalmas legyen, csak még sosem húztam processzort. Corsair tx750m táp, msi z490-a pro alaplap, i5-10600k cpu, be quiet! dark rock pro 4 hűtő.

2020. okt. 10. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
2020. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 itt meg tudod nézni hogy mire számíthatsz a lappal kapcsolatban. Hatalmas a szórás. A tiéd kb a mezőny közepe, 6 maggal teljesen rendben van tuninggal is - amit korábban írtam elsősorban a 10 magos 10900k ra vonatkozott, ott nagyon meg kell válogatni hogy milyen lapot veszel mert közel 200 wattot képes felszívni ha megrángatod.

[link]

2020. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!