Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 3 1200 overclockolás?

Ryzen 3 1200 overclockolás?

Figyelt kérdés
Ha biosba felhúzom 3,6 mhz-re akkor lehet valami baja ? Ahoz elég a gyári hűtő ?
2019. szept. 27. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3.6 ig birnia kell kb minden modellnek, a gyári hűtővel felmehet viszont közel 90c ig is én már cserélném ha OC ni akarod mindenképpen, és lehet egy minimális + fesz is kell hozzá.
2019. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Itt a válasz:

https://www.youtube.com/watch?v=VIXcJv5sXrU


Videó címe: Overclocking The Ryzen 3 1200 to 4.0GHz (On Stock Cooling!)

2019. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg a hűtő 90C alatt tartja, addig baja nem lehet. Legrosszabb esetben találsz egy instabil frekvenciát, amivel nem posztol a gép, úgyhogy törlöd a bios-t és próbálkozol tovább. De az élettartamot csak a túlmelegedés csökkentheti.
2019. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké és még egy kérdés,biosba átállítottam az xmp profile 1 re,ha minden igaz akkor 3000 mhzen kéne pörögnie a ramnak,viszont megnéztem cpu-z nevű progival ott 1496-ot írt ez miért van?
2019. szept. 27. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

#2 Te meg hiába linkelsz ilyeneket, az overclockolhatóság nem szabványmunka, hogy ha nálam sikerült, akkor nálad is fog. Nem létezik két egyforma szilíciumdarab, úgyhogy minden egyes processzor más és más. Ezt hívják az angol köznyelvben szilícium-lottónak.


Arról nem is beszélve, hogy egyes elméletek szerint (de ebből semmi sem bizonyított), a gyártók a legnagyobb piacoknak küldik a legjobb darabokat, tehát USA, Németország, stb. A hozzánk hasonló kisebb országok pedig kapják a maradékot. Nem tudni, hogy ez igaz-e, de szerintem nem véletlen, hogy az overclock rekordok 99%-ban nem a Magyarország-szintű országokból jönnek.

2019. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az a jó így megy 3000 ren mivel DDR= double data rate 2x en kell szorozni amit ir most működik neked jól.
2019. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem merem akkor overclockolni,annyit nem ér az egész! Pubghoz használom ahozz meg elég..
2019. szept. 27. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
#5 teljesen ki van zárva hogy ezekre az ellenőrzésekre bármelyik gyártó is pénzt szánna, azért nem csórófalváról jön az overclock rekord mert nem 300 millióan vagyunk, és amíg nyugatabbra egy benzinkutas megengedhet magának néhány havi gyűjtögetés után egy jobb pc t addig ez itthon a legtöbb embernek teljesen esélytelen. Ha tízből nyolcat ott adnak el persze hogy nagyobb az esélye valakinek ott hogy magasabb órajelet érjen el.
2019. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Itt most nem csak a legfelső kategóriás hardverek overclockjáról beszéltem. Nyilván egy gazdagabb országban sokkal több 9900K és hasonló megy, meg a profi szinten ezt űzők is azt választják, viszont az alsó- és középkategóriás procik esetében pont ez lehetne nálunk egy kis előny. Egy amcsi könnyebben megteheti, hogy 4 magos gen.1 Ryzenről felfejleszt egy 8 magos gen.3-ra, de a magyar és hasonlóan szegényebb országok felhasználói inkább a meglévőből fogják próbálni kihozni a legtöbbet, mert nincs pénz újra. Én is beleöltem jó pár órát a proci, illetve Ryzen lévén a RAM overclockolására, hogy a legtöbbet kihozzam belőle, de ha megszakadtam sem tudtam megközelíteni a széria rekordját, mert akár saját beállításokat, akár a rekorddal azonos beállításokat használtam, mindig bootloopot kaptam, amint 110Hz-en belülre kerültem hozzá.
2019. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!