Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raid eltávolítása. Tényleg...

Raid eltávolítása. Tényleg törli az adatokat?

Figyelt kérdés

Szóval RAID 1 tükrözés van a gépen, de kéne a tárhely (a fontos adatok meg már rég a felhőben vannak. Nem is tudtam, hogy raid-ben van a gép amúgy, véletlenül vettem észre)


„Reset disks to non-raid”-del már sikerült non-raidbe állítani a merevlemezt, de a tükör ettől még nem tölődött.

Tehát kéne a „Delete RAID Volume”, viszint mikor rámegyek, akkor kiírja, hogy ez töröl minden adatot („All disk data will be deleted”)!


Hogyan szerezhetem vissza raidből a másik merevlemezt, hogy használhassam külön tárhelyként, miközben az egyik megmarad rendesen rendszertárhelynek?


Vagy ha a megtartandó merevlemezt is kivenném a raidből „reset disks to non-raid”-ben, ott is ott a figyelmeztetés, hogy minden adat elveszik :/


(A gép


2020. okt. 4. 17:04
 1/3 A kérdező kommentje:

(A gép hp xw4600)


Szóval windoes lemezkezelőben offline-ként jelenik meg most a lecsatlakoztatott merevlemez, és nem engedi formázni, mert hogy még aláírás-tükrözés rajta van.

Anúgy ellent mond a figyelmeztető üzeneteknek, hogy lemezkezelőben látom ugyanúgy a partíciókat? Tehát mégsem törölt. Csak ha nem töröl, akkor minek figyelmeztet rá, hogy törlődni fognak az adatok? Nem tudom mit tegyek


Köszönöm a segítséget!

2020. okt. 4. 17:08
 2/3 A kérdező kommentje:

* aláírás-ütközés

😃 ...akarom mondani. Tükrözés szót túl sokszor láttam már most 😃

2020. okt. 4. 17:11
 3/3 A kérdező kommentje:

Megvan


Lemezkezelőben kellett jobb katt - csatlakozva


Nem értem... 😃 nyelvtanilag nem stimmel, ez zavart meg. Ugye ilyenkor két egyforma merevlemezt lát a win, amiket nem tud megkülönböztetni. Ezért az aláírás ütközés. Csatlakozva gombbal jó is lett.


És minden adat rajta van!!


Szóval akkor kéne törölnöm a raid menüben valamit? Vagy így maradhat, mert már úgysincs hatása...?

2020. okt. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!