Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali PC összeállításában...

Asztali PC összeállításában szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Általános irodai felhasználásra keresek asztali pc-ét.


A keretem nagyjából 200-220 ezer forint, amibe egy monitornak is bele kellene férnie.


Legalább 500 GB-os SSD-vel és egy 1 TB-os HDD-val szerelt gépre lenne szükségem.


Videokártya annyira nem számít, elég ha a 4k/UHD-ás filmeket gond nélkül le tudja játszani. Játszani egyáltalán nem fogok a géppel.


AMD vagy Intel nekem mindegy. Sajnos én nem értek hozzá, ezért szeretném a segítségetek kérni.


Előre is nagyon köszönöm!



2020. szept. 20. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Irodai gép sokkal kevesebből is kijön. Felesleges a 4k, hacsak nem olyan célgnél dolgozol, ahol az oktatóanyagok ilyen magas minőségben készülnek. Két háttértár szintén felesleges, mert az irodai gépet illik rendszeresen archiválni, így egy esetleges adatvesztés nem okoz nagyobb problémát.
2020. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az az igazság, hogy rajtam kívül még egy építész fogja használni a gépet. Megkérdeztem, tervező programokat nem fog használni rajta. Csak különböző tervek képeit fogja megnyitni vagy valami ilyesmi, én ehhez nem értek =D


A lényeg, hogy munkára gyors legyen és megbízható.


A monitor meg viszonylag jó nagy :)


A két háttértárra azért gondoltam, hogy legyen egy SSD, amin a programok futnak, a filmek, családi fotók és társai lehetnek a HDD-én.

2020. szept. 20. 13:18
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Mivel csak erre a felhasználásra kell, inkább összerakok egy Mini ITX gépet.


Gépház: Sharkoon QB ONE (4044951016433) - 16k


Alaplap: MSI B450I GAMING PLUS AC - 44k


Processzor: AMD Ryzen 5 3400G - 45k


Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz BL2K8G32C16U4B/R/W - 25k


Tápegység: be quiet! System Power 9 400W CM (BN300) - 19k


Ssd: Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G -19k


Hdd: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX - 12k


Monitor: AOC 24B2XH - 40k


Ez kereken 229k

2020. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*220,csak elírtam
2020. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. szept. 20. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

Az tuti, hogy amd lapot alaplapi vga-val s bóvli tápot, memóriát nem raknék gépbe, amit ajánlottak...ennyiért.


Minek monitor, amikor rákötheted a tévére otthon, ami igényed szerint nagy s elégedett is lehetsz vele, ha van???

Egy intel i5 vagy i7 gépet közepes vga kártyával, egy chieftec táppal bőven megteszi.


Az ssd rendszernek s hdd tárhelynek az teljesen jó gondolat s értelmes részedről!

Ezen vonalon indulj el.Én nem tukmálok rád semmit, inkább csak irányt mutatok s nézz körül, mielőtt költekezel.

2020. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Persze, és nézze az 50"-os, alapból nagy input lag-nak örvendő TV-t 1 méterről "irodai" munkára, rendkívül ajánlott dolog. Ja nem...


Semmi gond nincs a 3000-es szériás (mobil) Ryzen-ekkel, pont erre a célra van kihegyezve, a processzor bőven elég erős a maga 4/8 mag/szál teljesítményével, és iGPU-ban is évezredekkel jobb, mint ami az Intel-ekben fellelhető.

Persze, az is jó megoldás lehet ha vesz egy R5 1600/2600-at, és mellé használtan valami pár éves közép-kategóriás dGPU-t, de teljesen felesleges, ha úgy sem kell akkora grafikai teljesítmény.

Egyébként a fent összerakott gép teljesen jó, igényes, nincs telehányva felesleges sz*rokkal, nincs is túlárazva, pont jó az igényeknek.

Monitornak ha kell nagyobb (a 24" annyira nem nagy), akkor a "Samsung S27R350FHU" ígéretesnek tűnik.

2020. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

7


Nézd meg a 2-es hozzászólást..."A monitor meg viszonylag jó nagy :)"...

Lehet idős a felhasználó, éppen ezért kell a nagy kijelző rossz látása miatt...méretet nem írt.


Te azt vallod a listáról, én meg mást...a háttértárakkal nincs gondom, többi kuka.

2020. szept. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

"Az tuti, hogy amd lapot alaplapi vga-val"


Azt mi sem. Szerencsére pár éve nem az alaplapon van az integrált grafikus vezérlő, hanem a processzorban ;-)

2020. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9

Lehet kukacoskodni, de hol is van a proci? :DDD

2020. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!