Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Konfiguráció összeállításában...

Konfiguráció összeállításában szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Szeretnék a kislányomnak (10 éves) a Jézuskától egy új PC-t.

Otthon vagyok a hardverekben, de sajnos mindig csak a High-End gépekkel foglalkoztam. Ha tudnátok segíteni egy minimál PC összeállításában, megköszönném.

Amit szeretnék: Full HD videók akadásmentesen fussanak, böngészés (You Tube, Crome, stb) menjen, néhány játék pl Minecraft, meg hasonlók fullon menjenek.

Ja, és keretet ne kérdezzetek, csak új gép érdekel, háztól a tápig. Én egy APU-ra gondoltam, de biztos vannak nálam okosabbak is. Köszi.



2016. nov. 21. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs szükség apura, minecraftnak nincs szüksége videokártyára se erősebb integrált videovezérlőre, teljes mértékben kizárólag a processzorra épül. Egy skylake processzor igpuja is képes 4K videók lejátszására, ezért az is bőven elég lesz. G3900 például jó választás lesz.
2016. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én egy i3 6100 köré építenék. 4-8gb ram, videokártya ebben az esetben nem szükséges (igp elég) tápnak valami alap, pl xfx ts430, 1 tb hdd, esetleg ssd. ház meg.. amilyet szeretnél, a szellőzés nem túl lényeges, cable managementet kétlem, hogy nézni fog a kislány. Ami tetszik. Tehát:


i3 6100

4-8gb ram

b150/h110 lap

1tb hdd esetleg ssd

ts430 ez alá szerintem nem érdemes adni, esetedben nagyon felé sem.

ház meg ami tetszik.


fejleszthető, ha esetleg szükséges lenne (lehet egy lány is "gamer") keveset fogyaszt, teljesítmény problémák sem lesznek.

2016. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jo az amit az előző irt de en inkább igy csinálnám ha van ra keret:

I3 6300 (ebben egy kicsit jobb igp van mint a 6100-ban)

Asrock b150m pro4

Mehet a 8b ddr4-es ram

1tb hdd

Corsair cx450m

Meg valamilyen haz ami tetszik nektek.

2016. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

10 éves kislánynak ne ajánljunk már i3-t, 8GB ramot meg 1TB HDD-t meg ne nevezzük gamernek. Gondolom azért gondolkozik apuban, mert apu sem fog 120 ezret költeni a kislánya gépére. Mi a legnagyobb igényű játék amivel 5 éven belül egyáltalán játszani fog, sims 4?


G3900 legyen 4GB rammal, H110 alaplappal, 120GB SSD-vel, tápegységből meg olyat vennék, ami halk (Be quiet! Pure Power 350W) és kész. Gépházból meg olyat, ami gyerekbarát, ha már a gyerekszobába kerül, azaz legyen kicsi és biztonságos, halk: Fractal Design Core 1000 maximum. Összesen kiszállítással együtt is 80 ezer alatt tudunk maradni.

2016. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!