Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan bírható működésre az...

Hogyan bírható működésre az alábbi 2 különböző RAM kit a kívánt sorrendben?

Figyelt kérdés

Ma újítottam be egy másik 2x8 gigás memória kitet a régi 2x8 mellé.

Az új kit Low profile, mivel az első slot-ba nem férne el a magas hűtőborda, ezért fontos lenne őket úgy rendezni, hogy a meglévő modulok mennének dual channel módban a 2. és a 4. slotba, az új ramok pedig az 1. és 3.-ba.

Ha viszont így helyezem be őket, nem boot-ol a gép.

Mindkettő Corsair Vengeance CL9, 1.5V, annyi különbséggel, hogy a régi kit 1866Mhz-et tudna (de az alaplap 1600Mhz-en tudja járatni maximum), az új pedig eleve 1600Mhz-es.

Az időzítés szinkronizálva van. Minden csatorna 9 9 9 24-ben megy és problémamentesen üzemelnek, csak éppen "rossz" sorrendben. (Így nem tudom felrakni a cpu cooler ventijét, mert nem fér el).


Miért nem működik az általam kívánt elrendezésben?

Hogyan lehetne beállítani, hogy a low profile ram legyen a cpu felöli oldalon?



2020. szept. 18. 10:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Végül is nem a világ legnagyobb problémája, hogy nem fér fel a ventilátor a radiátorra. Tőle 10 centivel arrébb tudtam elhelyezni, de szinte felesleges, mert így sem tudtam 54°C-nál magasabb hőmérsékletet kicsikarni belőle.
2020. szept. 18. 12:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Te nem tudod kiválasztani, hogy mely merória slotokat tekintse elsődlegesnek az alaplap.

A gyártó eldöntöttee, te meg alkalmazkodsz.


Engedd el az időzítést, és először csak az LP modulokat tedd be, és utána a régiekkel bővíts.

2020. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha beteszem a régieket a 2. és 4. slotba, akkor nem bootol a gép.

Bármit állítok rajta a bios-ban, nem hajlandó elindulni, ha minden a helyén van. 3 modullal még megy, de amint berakom a negyediket is, csak restart loopot csinál fekete képernyővel.

Érdekes hogy amikor az LP ramok vannak a dual channelben, és a régiek ott, ahol nem akarom hogy legyenek, minden hibátlan.

2020. szept. 18. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha automata időzítéssel is ezt csináléja, akkor vagy az egyik slot nem százas, vagy az egyik modul.
2020. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vagy csak nem kompatibilisek egymással.

Olvastam, hogy a külön-külön bővített ramok produkálhatnak fura dolgokat.

Szerintem így hagyom, ahogy működnek, a cpu radiátor ventijére meg kitalálok valami megoldást. Elvégre minden a helyén van, csak az nem fér oda. Ha 10 centiről fújja, akkor is 50 fok körül van játékok alatt, szóval nem egy tragédia.

2020. szept. 18. 14:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!