Külső HDD-re lehet programot telepíteni, és laptophoz csatlakoztatva futtatni? Ha igen, hogyan?
Lehet. Nincs benne semmi trükk. Rádugod a külső HDD-t, az onnantól látszik a lemezek között (kap betűjelet) és arra telepíted.
Csak arra kell figyelni, hogy legközeleb, ha arról akarod indítani a telepített programot ugyanazt a betűjelet kapja a meghajtó, ha feldugod.
Mivel a programtelepítés azzal jár, hogy (és vegyük alapul most a Windows-t), hogy beleír különöző információkat a regisztrációs adatbázisába, ami meg azon a meghajtón van letárolva, ahol az operációs rendszer is, nos így van bár esély a futtatásra más gépen is, de ne csodálkozz, ha különböző kisebb-nagyobb gondok jönnek elő. Főleg mivel az a szoftver, amiről beszélsz liszenszhez is van kötve, feltéve, ha legális helyről származik, bár gondolom nem.
Egyetlen megoldás az, ha olyan programokat raksz a külső HDD-re, amik nem telepítősek ("portable"-nek nevezik).
VAGY: szépen feltelepíted a másik gépre is, és nem taknyolsz a külső HHD-vel, amit különben is általában csak adattárolásra szoktak használni.
Semmi olyan gond nem jön elő, amit a 2-es ír. Az egy dolog, hogy a regisztrációs adatbázis a rendszermeghajtón van, de bárhova telepítesz, beírja oda az adatait, hivatkozva a külső vinyó útvonalára.
Az sem számít, ha licenszelt program.
Van néhány program, aminek bizonyos részei csak a rendszermeghajtóról működnek, de azokat is lehet külső meghajtóra telepíteni. Azokat a komponenseket, amik csak a rendszermeghajtóról üzemelnek, azokat oda rakja a telepítő, a többit a külsőre.
Lemezkezelés szempontjából semmi különbség, hogy a meghajtó fizikailag hol van és milyen porton csatlakozik.
Én is sokmindent telepítek külső lemezre, vagy másik partícióra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!