Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig jó egy alap gamer...

Ez a konfig jó egy alap gamer pcnek?

Figyelt kérdés

Pár helyen utána néztem a dolgoknak, és ezeket az darabkákat sikerült összegyűjteni.


Itt vannak a linkek (román oldal):



Memória:

HyperX Predator Black 16GB DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel

[link]


Videókártya:

XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5 256-bit

[link]


Táp:

Thermaltake Smart RGB, 80+, 500W

[link]


Alaplap:

ASRock B450M-HDV R4.0

[link]


Proci:

AMD Ryzen 3 3100 3.6GHz

[link]


Ház:

Deepcool Matrexx 30

[link]


Jönne bele még SSD + HDD, és wifi adapter is, de most nem azokon van a lényeg.


Az RX580 és GTX1650-es kártya között nem tudok dönteni, a GTXnek nagyobb az órajele meg kicsit olcsóbb is, nem melegszik nagyon, míg az RXből több FPSt lehet kicsavarni, de elvileg jobban melegedik.



#PC #hardver #Gaming #gaminghardver
2020. szept. 2. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Prociból inkább kerítenék bele egy Ryzen 5-öt.


Illetve a videokártyák borzasztó hyorsan avulnak és néhány hét múlva jön a következő generáció. Én azt csinálnám (illetve legutóbb azt is csináltam), hogy veszek olcsón egy korrekt használt kártyát ideiglenesen, aztán ha kijött azvúj generáció, lecserélni a "véglegesre".


Ez a használt kártya RX470-től fölfelé bármi lehet. Akár az 580 is.

2020. szept. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 új generációból még elég sokáig nem lesz ebben a szegmensben semmi, legkorábban tavasszal esnek be a <60 ezres modellek. Persze ha addig ráér egyetértek, de sokkal jobban szerintem azokkal sem fog járni a kérdező, reálisan vannak beárazva ezek a kártyák ma(legalábbis nem lesz az mintha pl venne egy 2080ti t ma 450 ezerért, hogy aztán ugyanazt megkapja másfél hónap múlva 200< ért).
2020. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először a Ryzen 5 3400G-t néztem ki magamnak, de mivel lesz külön videókártya, gondoltam elég lesz a 3100-as is mert majdnem ugyan azt tudja csak jóval olcsóbb, viszont akkor még utána nézek kicsit jobban.



Igazából nem olyan sürgős pc-t vasárolnom, de várni se nagyon tudok, hogy hátha kijön egy jobb modell. Valószínűleg jó magas áruk lesz, és olyan sokat nem szeretnék áldozni egy pcre.


Utána nézhetek hogy van e használt videókártya a környéken de nincs nagy esély rá :/

2020. szept. 2. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ryzen5 alatt inkább a 2600 vagy 3600-as modellekre gondoltam.
2020. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!