Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo aksi 1 nap alatt 0%...

Lenovo aksi 1 nap alatt 0% teljesítmény?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen? A aksi még tegnap 4-5 órát bírt, olvastam rajta PDF könyvet. Tegnap feltöltöttem 100%, ma kapcsolom be és 0%... Mikor lehúzom azt írja hogy azonnal tegyem vissza a töltőt...

AIDA64 szerinte 100% wear level, tegnap pedig 34% körül volt. Ezt mégis hogy?

Más notebookban esik a kapacitása (ami normális), majd csak 2 órát bír egy töltéssel, majd csak fél óra, és így esik...

Lehetséges 1 nap alatt ez, vagy valami driver kell, esetleg BIOS reset?



2020. aug. 26. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
valami csatlakozó probléma vagy tényleg az op rendszer hülyült meg :)
2020. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor csak átinstallálni?

Ezt írja a Windows Battery report:

[link]


23W/h óra teljesen elég egy 11Watt TDP procinak, főleg ha nem is 100%-on megy mindig.

Ma 0W/h, érthetetlen. Életemben nem tettem hamarább sem töltőre mint 5% és kikapcsolt, vigyáztam rá.

2020. aug. 26. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
még vigyázva is pár év alatt tönkre mennek de ott lehet a csatlakozásnál van a probléma, nem volt kivéve az aksi véletlen?
2020. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mert tényleg nem egyik napról a másikra szoktak 0-ra ugrani csak ha valami fizikai változás van (kifolyik, felpuklisodik, kisül stb.
2020. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most este bekapcsoltam hogy megnézzem a válaszaitokat és 100%-on van:

[link]

2020. aug. 26. 23:45
 6/7 CspCsj ***** válasza:

"Életemben nem tettem hamarább sem töltőre mint 5% és kikapcsolt."

Hát ez baj, a Lítiumos akksikat nem ajánlott 5% alá meríteni, mert felborulhat a kémiai egyensúly.

(20-60% között használva terhelődnek a legkevésbé, - de persze a leghosszabb akkuidőhöz 100%-ra érdemes tölteni)


Megj.:

Vannak a cellák (kb. mint ceruzaelemek egymás után kötve) és van a töltőelektronika.

Az elektronika nem lát bele a cellákba, hogy milyen állapotban vannak, hanem pl. a hőmérsékletüket nézi töltés közben, és annak függvényében változtatja a feszültséget és a töltési időket (gyárilag ezeket már kitapasztalták, hogy mennyi biztonságos és szükséges, és beleprogramozták a töltő elektronikájába), - és amikor elérték a feltöltöttséghez szükséges értékeket, akkor a töltés közben számolt értékek alapján megvan, hogy mennyi a legfrissebb kapacitás.

Ha ez kisebb mint a gyárilag megadott, akkor kiszámolható az elhasználódás.

A kép alapján:

- gyári kapacitás: 34040 mWh

- legutóbbi töltés: 14940 mWh

Jelenlegi kapacitás százalékban: 14940/34040*100 ~ 44%

Vagyis az elhasználódás: 100-44 = 56% (ez látható a képen)


Egy meghibásodott cella töredékére csökkentheti az egész akkucsomag kapacitását, - valamint nagyobb feszültség-eséseket okozhat, ami hirtelen kikapcsolásokhoz vezethet.

2020. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kapcsol ki. Azokat az órákat kibírja ha 0%-ot is ír.
2020. aug. 27. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!