Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megnézni hogy...

Hogyan tudom megnézni hogy egy adott hardver nem-e kínai hamisítvány?

Figyelt kérdés
Az eszközkezelőben kimutatja?
2020. aug. 17. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Igen, a driver tabon meg szokott jelenni a kinai zaszlo, ha ott keszult a hamisitvany.
2020. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mármint milyen driver tabon?Nagyon kezdő vagyok ezzekben még,hogyan tudom elérni ezzeket?
2020. aug. 17. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első poénkodott csak. Ha nem közvetlenül kínából vetted jó nyomott áron a specifikációhoz képest irreálisan olcsón, vagy a piaci árakhoz képest irreálisan olcsón miközben jóval több képességűnek tüntették fel a terméket, akkor nincs mitől tartanod. Ugyanebből kiindulva ezért ne vegyél olcsó elektronikai terméket kínából.

Magyar eladó normális gyártótól vásárol meg ad garanciát, ott nincs igazán kockázat.

2020. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arról lenne szó hogy most veszem meg holnap az első komolyabb gépemet és félek picit
2020. aug. 17. 15:51
 5/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Aida és hasonló hardvare ellenőrző programok elég sok mindent ki tudnak olvasni a hardware -ből és a gépről.


Ha nem jár garanciavesztéssel (azzal szokott) a burkolat megbontása akkor a hardwareken az emblémákat és logókat meg számokat is lehet chekkolni a gyártók honlapján is. És amúgy is az UNIO -ba hamis emblémával és logókkal ellátott termékek nem nagyon jutnak be. Vámon elkobozzák ugyanis!


Bár azt tegyük hozzá hogy a vásárláskor kapott lapon áfás számlán tételesen fel kell(ene) sorolniuk az összes összetevőt szériaszámmal együtt amit eladnak neked! Így megspórolod a burkolat megbontást hiszen a szériaszámokból a gyártók honlapjáról minen információ kinyerhető. Sőt ha regisztrálod a terméket a gyártónál a saját nevedre akkor előnyökhöz is juthatsz, például frisebb jobb drivert ad hozzá a gyártó neked, mint ami egyébként szabadon letölthető lenne a termékhez regisztráció nélkül.

2020. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2020. aug. 17. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!