Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külföldi oldalakról megvett...

Külföldi oldalakról megvett Windows kulcsokat eladni legális?

Figyelt kérdés

Szóval, gondolkoztam abban, hogy megvenném olcsóbb helyekről az ilyen kulcsokat és drágábban eladnám és az árkülönbségből némi kis plusz bevételhez jutnék, ami jól jönne, mert igen rossz anyagi helyzetben vagyok.


De ahogy látom hatalmas a konkurencia, mivel ma már boldog-boldogtalan is ezzel foglakozik a neten, szóval biztos nem lenne könnyű sikerre vinnem a dolgot, mivel a Hardveraprón is rengeteg ilyen kereskedő van, és gondolom, ott se igazán kedvelik a konkurenciát, nyilván ott gáncsolnának ahol tudnak..


Tehát a kérdésem főleg arra szólna, hogyan tudnék ebben sikeressé válni belátható időn belül? Vagy mik azok amik most mennek ezen kívül? Steam kódok, stb?



2020. júl. 25. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

akár az akár nem jó nagy tételben kell nyomni az ipart hogy rentábilis legyen...

sok kulcsot kell továbbadni hogy az áramszámlád és az internetszámlád visszajöjjön.

bár ha ez megvan, már megérte. :D

2020. júl. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Általában IP-hez vagy regisztrációhoz kötött a vásárlás ezeken a helyeken. Magyarán nagy tételben te sehonnan nem fogsz használt licence kulcsokat venni.

Mert a legtöbb helyen havi max 2-3 kulcsot enged az eladó egy regisztrációról, bankszámlaszámról, IP címről vásárolni.

Azért ők sem hülyék.

Meg manapság csak azt lehet bepalizni egy drága kulccsal aki full hülye és nem ismeri a google keresést.

Ergo ha te veszel 1000 forintért kulcsokat, és megpróbálod eladni 5000 ezerért akkor csak a full hülyék fogják megvenni tőled.

Szerencsére az ilyen "hülyék" száma egyre kevesebb, mert 1 perces böngészés után rá lehet jönni hogy nem olyan jó üzlet az 5 ezres kulcs mikor máshonnan ezerért is meg lehet venni.

2020. júl. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
x2 És akkor Hardveraprón ők honnan veszik, agy ez titok?
2020. júl. 26. 02:27
 4/12 A kérdező kommentje:
*vagy
2020. júl. 26. 02:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy hivatalos Microsoft partnerek lennének, mert akkor nem tudnák olyan olcsón adni a licenszeket... Szóval valami más forrásból szerezhetik be.
2020. júl. 26. 02:37
 6/12 A kérdező kommentje:

"Általában IP-hez vagy regisztrációhoz kötött a vásárlás ezeken a helyeken."


Már bocs, de ezeket egy gyakorlottabb user könnyedén kijátssza VPN,stb-vel. Én nem vagyok egy profi, de ennyit én is tudok.:)

2020. júl. 26. 02:41
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Akikről te beszélsz, azok általában alkalmazottak nagyobb cégeknél, és onnan szerzik be a maradék kulcsokat.

Gondolom te sem hiszed azt, hogy valaki megvesz 100 kulcsot 1000 forintért külföldről, majd itthon 1500-2000 forintért továbbadja :D

Ebben mi az üzlet? 50-100 ezer forintért szerinted valaki szarakodik szabadidejében hónapokon (vagy akár egy éven) át a vevők különféle nyűgjével, mire el tudja adni a kulcsokat?

Hagyjuk már a hülyeséget.

A VPN meg csak a laikusok körében számít egy "varázslatos" valaminek, mert az internet és a sok vérpistike elhitette velük, hogy aki (főleg valami free) VPN-t használ az egy teljes anonimitásba bújt személy.

Na ez a legnagyobb hülyeség, mivel 1 perc alatt ki lehet szűrni ki az aki VPN-t használ.

2020. júl. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, bár azt nem tudom milyen cégnél kell alkalmazottnak lenniük, hogy korlátlan számú licenszhez jussanak fillérekért... Régebben én voltam hivatalos fejlesztő partner az MS-nél még a BizSpark program keretében és csak 2db kulcsot kaptunk termékenként, bizonyos termékekből adtak 5-öt is, de az nagyon ritka volt.
2020. júl. 26. 03:29
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

pl MÁV... szerinted hány gép van? Az összes MÁV leányvállalat IT dolgait egy cég a MÁV Szolgáltató Központ zrt intézi... az utolsó állomáson is van számítógép, meg a mozdonyvezetők tabletjeire is kell win.... szal szerintem vagy 50000 kulcs van ott... abból elad valaki 100-at feltűnik?

Vagy ott a MOL vagy az OTP.... tudnék még írni párat céget, csak nem akarok bajba kerülni :D Vannak ám hatalmas cégek Magyarországon is akiknek több tízezer számítógépük van.


"fillérekért"

szerintem még annál is olcsóbban :D

2020. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Pedig megy a kalsszikus megveszem, továbbadom biznisz is, más kérdés, hogy eleinte filléreket lehet vele keresni, de ha az ember, már kiépít egy vásárlói kört, akkor mellékesnek megteszi, de kell vele foglalkozni értelemszerűen.
2020. júl. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!