Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Raspberry Pi elegendő egy...

A Raspberry Pi elegendő egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre és szeretnék egy asztali gépet, amit tudnék használni tanuláshoz, de nem szeretnék túl sokat költeni, ezért egy Raspberry Pi-ra gondoltam. Ilyesféle használatra elegendő?

Vagy esetleg van valami szempont, amit figyelembe kellene venni, hogy ezt el lehessen dönteni?



2020. júl. 14. 16:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Az sem elhanyagolható, hogy az új 4GBs rpi4-es re is elég egy passzív hűtőborda, és teljesen hangtalanul fog működni. Simán fel lehet szerelni a monitor hátuljára, egyszerűen nem foglal semmi helyet. Ha a nagy memória-CPU kapacitás nem kritikus, az rpi jó igásló, amiket te írtál (egy-egy script R,Python nyelven, net, irodai programcsomag, teljesen jó.)
2020. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

#11

Az én tapasztalatom, hogy már a 3B+ esetében is elfért a ventilátor.

2020. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

#9-#10, gondolom, Raspberryt csak képen láttatok, élőben nem próbáltátok még.

Hogy kényszermegoldás lenne? Miért, egy 9 éves használt gép nem kényszermegoldás? Dehogynem.

A Pi 4-et direkt azért gyúrták erősebbre, hogy ne csak beágyazott rendszerként legyen ideális.

Ha próbáltál volna élőben egy Pi 4-et, meg egy lassan már tinédzserkorú gépet 4 GB RAMmal és Win10-zel, akkor magad is megtapasztaltad volna, hogy a különbség bizony szembeötlő, és nem a PC javára.

2020. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

#11: Tegyük hozzá, hogy Linuxon 2 GB RAM többre elég, mint Windowson 4 GB. Most 1,9GB-ot fogyaszt a rendszerem. Ubuntu Mate 18, fut egy parancssor, meg Firefox 4 böngészőfüllel, abból az egyiken zenét hallgatok Youtube-on.

De a Raspberry 3 B (még csak nem is B+) házi szerverem, amire épp grafikusan be vagyok jelentkezve, XFCE desktoppal 290 MB memóriát fogyaszt.

2020. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13

9-es vagyok. A jelenlegi asztali gépemet még sosem érintette Windows, a laptopomat is csak egy bekapcsolás erejéig, mert azzal előtelepítve jött, és elég sokat foglalkoztam Pi-vel is, tisztában vagyok az erejével és a képességeivel legalább annyira, mint a Linux resource managementjével.

2020. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#13 ja, mert sok értelme van összehasonlítani 2 gépet úgy hogy az egyiken sokkal jobban fut a super mario, mint a másikon a GTA5 :D
2020. júl. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!