Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Raspberry Pi elegendő egy...

A Raspberry Pi elegendő egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre és szeretnék egy asztali gépet, amit tudnék használni tanuláshoz, de nem szeretnék túl sokat költeni, ezért egy Raspberry Pi-ra gondoltam. Ilyesféle használatra elegendő?

Vagy esetleg van valami szempont, amit figyelembe kellene venni, hogy ezt el lehessen dönteni?



2020. júl. 14. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az attól is függ, hogy mire szeretnéd használni.

2020. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szaktól függ, de nem tartom valószínűnek. Én pl infósként is rá vagyok kényszerítve Windows-os programok használatára, ami a Pi-n nem lenne megoldható.
2020. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Minden tiszteletem a Raspberry Pi projekté, de napi használatú asztali PC-t vagy laptopot nem tud kiváltani.
2020. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mire szeretnéd használni?

Igazából majdnem mindenre jó, egy kitétellel: ha nem kell Windowst, vagy azon futó szoftvert használnod.

2020. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pszichológia szakra kellene. Egyetemi részről azt hiszem, maximum Pythont vagy R-t kell tudnia futtatni statisztikához, meg a többi átlagos dolgokat, pl. LibreOffice vagy Firefox. Ezeken kívül igazából én csak egy RSS-olvasót és néhány linuxos cli programot használnék, semmi olyasmit, ami nagyon megterhelné a gépet.
2020. júl. 14. 17:41
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen elegendő.

Teljesítményében felveszi a versenyt egy középkategóriás "irodai" PC-vel, főképp, hogy a Linuxnak eredendően kisebb a hardverigénye, mint a Windowsnak.

Internetezni tudsz rajta természetesen, Office van rajta (Libre, de akár másfajtát is telepíthetsz), programozni lehet rajta, Gimp van rajta...

Ráadásul a Pi 4 már messze nem olyan pehelysúlyú, mint az elődei voltak.

2020. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy használt irodai gép olcsóbb.
2020. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

#7: Igen, egy 15 éves, csapágyas tápventilátorú agyonhasznált roncs olcsóbb.

10 és 25 ezer forint között van a Raspberry, függően attól, hogy 3 vagy 4, és hogy mekkora RAMmal vesszük.

Ráadásul a Raspberryt új állapotban kapja ennyiért, egy használt gép meg ki tudja, mikor hibásodik meg. Nem mellékesen az áramfelvételük sem ugyanolyan. Nem mindegy, hogy 10, vagy 100 watt, bár igaz, ameddig a kolesz áramát fogyasztja, addig nem releváns.

2020. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

#8

Azért 25 ezerért már lehet 2. vagy 3. generációs i3 procival is kifogni SFF vagy USFF formátumú OEM PC-t garanciával.

[link]

[link]

[link]

Ezek a gépek pedig elnyűhetetlenek. Cégeknek szánják, ahol a megbízhatóság a lényeg.

2020. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

#9.+1.

Brand PCk-ről beszélünk amikben első osztályú tápegység van, és megfelelően összeválogatott hardverek.

8-as nem tudom miről beszél, már nem ezer éves Pentium 4-es konfigokat kapni ennyiért.

És jelentősen többre megy vele mint a Raspberry Pi-vel amely nem mellesleg egy kényszermegoldás, megvan annak a maga célterülete.(nyilván késsel is lehet deszkát vágni, de minek ha van jobb eszköz, NAS-ként vagy torrentszerverként természetesenjó de itt szó sincs arról)

2020. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!