Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minden napi használatra (pl...

Minden napi használatra (pl filmezés, netezés) mennyiből lehet összeállítani egy normális konfigurációt?

Figyelt kérdés
Írnátok egy konfigurációt
2020. jún. 30. 21:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10, tényleg nem szeretek vitatkozni, de egyszerűen nincs igazad.

Változnak a rendszerkövetelmények. Amire 5 éve 8GB volt elég, arra ma a kétszerese. A Windows dinamikusan kezeli a memóriát, igen, tehát ha sok van üresen, akkor tölt be ezt-azt még a háttérbe, amit szükségesnek érez. Amennyiben nincs, márpedig 4 gigát nem ez foglal le, hanem a tényleg aktuálisan futó folyamatok, akkor egy újabb alkalmazás megnyitásánál, vagy bármilyen memóriát igénylő folyamatnál meg fog akadni, törölni kell a memóriából ezt-azt, és/vagy elkezdi használni a gyorsítótárat memóriának, ami közel sincs a RAM sebességéhez.


Lusta vagyok leírni a technikai részét, szoftverfejlesztő vagyok, tisztában vagyok ezekkel.

A barátnőm laptopjában egy A6-os AMD proci van nyilván IGP vezérlővel, 4 giga RAM volt eddig benne, most bővítettük ki 8-ra, és ő sem használ semmi extrát. Össze sem lehet hasonlítani. Ameddig csak 1-1 dolgot használ, nincs különbség, amint elkezd nyitogatni ezt-azt (miért ne tennéd egy számítógépen), máris ott a különbség: nem akad meg, nem lassul be, nem tölt újra semmilyen oldal vagy alkalmazás.


Ne vonjuk már kétségbe a memória jelentőségét, de komolyan. Ha ezt tanultad, akkor nem volt jó tanárod.

2020. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rendben, legyen. Őszintén szólva még sosem dolgoztam 8GB-os gépen. Már csak azt nem értem, hogy miért árulnak akkor komoly gépeket 4GB RAM-mal.

[link]

[link]

vagy akár ez:

[link]

2020. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az első linken amik vannak, azok vagy speciális felhasználásra készültek (NEC, terminál gépek, stb), vagy egyszerűen irreálisan túl vannak árazva, mint pl az az i3-as HP torony 300+ ezerért.


A másodikon pedig laptopok vannak (meg a harmadikon a Surface), ahol bizony ma is elég sok a 4 gigás modell, főleg az ultrabookoknál, all-in-one tablet-keverékeknél. Ettől még ez nem jó dolog, csak hát eladható, és ameddig eladható, mert főleg az átlag user nem tudja, hogy mit kell nézni, csak azt, hogy hát az egyik olcsóbb és mégis majdnem ugyanaz, addig lesz ilyen. Édesanyám minden további nélkül megvenné a 2 gigás laptopot is, mert fogalma sincs róla, például. Azon csodálkozom, hogy még gamer notebook is van ennyivel, az biztos. Arra aztán tényleg használhatatlan.

2020. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, ott a harmadik (Lenovo Legion Y540)...

Amúgy tudom, miket linkeltem, kösz :) A speciális felhasználásúakat nem lehet kiszűrni, de közvetlenül utánuk van egy pár. Biztos akkor mind irreálisan túl van árazva. Vagy eladnak egy Ferrarit 20 literes tankkal :)

2020. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!