Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minden napi használatra (pl...

Minden napi használatra (pl filmezés, netezés) mennyiből lehet összeállítani egy normális konfigurációt?

Figyelt kérdés
Írnátok egy konfigurációt
2020. jún. 30. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Ryzen 3 3200G

Asus A320m-k

2x4/2*8gb ddr4

2020. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Intel Core I3-9100F

ASrock H310m-DVS

Kingston 2X4GB DDR4 2666MHZ

Crucial BX500 128GB

Chieftec Eco 400W

Crucial BX500 480GB

DeepCool TESSERACT BF.

Gépházon lehet spórolni, mondjuk valami olcsó Akyga-ra cserélni de szerintem ez korrekt, legalább nem papírvékony az egész.

Eco-t azért ajánlottam mert olcsó és ilyen minimális fogyasztásra teljesen jó, másrészt a PCX-n most nincsenek olcsó FPS-k.

9100F elég időtálló, meg a mai weblapok erőforrásigényét sem érdemes lenézni sőt...

2020. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a fentieknél jóval gyengébb konfiguráció is elég lenne. Most pl. egy 10 éves, akkor sem erőműnek számító gépről írok 4GB RAM-mal. 400W-os táp két SSD-vel, WTF? Mi fogyaszt ennyit? Vannak kész kisebb irodai konfigok 240W-os, sőt 180W-os táppal is.
2020. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak raktam össze nem olyan régen egy gépet, neki MS Office programok, YouTube, Chrome kell, hogy fusson.


Szerintem 2020-ban alapkövetelmény a 8GB memória (de minimum 6), anélkül már netezni is fájdalmas lehet.


Legolcsóbb használt alkatrészekből összerakni valamit, esetleg venni egy régebbi brand gépet (intel 4gen vagy újabb procival), ellátni egy SSD-vel, és kész. Az 30-35 körül már megvan, de az csak 1-2 évre jó megoldás.


Amit nagymamámnak újonnan összeraktam, az fürge, csendes lett. Mondjuk lehet ennél olcsóbban is akár újat építeni, silányabb házzal-alaplappal, de a minőség és az esztétika fontos volt, az pedig mindig extra pénzbe kerül.


Ezekből áll:


Alaplap: ASRock A320M HDV R4.0 (legolcsóbb használható, NVMe SSD-t kezelni képes AM4 mATX lap) - HA RYZEN 3-AT / ZEN 2 PROCIT TENNÉL BELE, BIOS FRISSÍTÉST KÉRJ! Checkoutnál rákérdez. PCX-nél kell, mert sok még a pre-Ryzen3 készlet.

[link]


Proci: AMD Athlon 3000G (nagyon jó integrált grafika, és jó ár-érték arány)

[link]


Memória - a legolcsóbb 2x4GB kit, ami 2666MHz vagy nagyobb órajelet tud (AMD Zen prociknál ez lényeges szempont). Nekem még volt ennél olcsóbb, de most ez a legolcsóbb ilyen kit:

[link]


SSD: Kingston A2000 NVMe - ma már érdemes kihasználni az NVMe slotot a hagyományos SSD-vel szemben is, érezhető a különbség, még ilyen low-end hardvert is olyan szinten agilissá tesz

[link]


Tápegység: igazából ezt a konfigot egy 200-250 wattos táp is bőven kihajtaná, de ma már a minőségi gyártók nem nagyon gyártanak ilyet, mert minek. Én az FSP 400W Hexa+ tápot választottam:

[link]


Ház: Én a Chieftecnek ezt a kis kockáját választottam, mert elegáns, és kicsit rendhagyó, ráadásul nagyon jó szellőzik, könnyen szerelhető, minőségi benyomást kelt. 2db 12cm és 1db 12-14cm venti belefér.

[link]


Hűtés / Procihűtő: ez opcionális. A gyári AMD hűtő, amit adnak a processzorral, nem rossz, de nem is teljesen csendes, ezért vettem egy ilyen 800 forintos, komolyabb AMD Ryzen procikhoz gyártott hűtőt, ami ezzel könnyedén elbánik hangtalanul.

[link]


Hűtés / Ház: 1db ilyen Arctic 12cm venti fúj kifelé hátul a házból. Azért ezt vettem, mert PWM-es, így BIOS-ban szabályozható a fordulat (csendes).

[link]


Ezzel igazából meg is vagy. 98 ezer forintra jön ki a jelenlegi árakkal, ami nem annyira kevés (használtan feleennyiért kapsz olyat, ami használható), de garanciális, aktuális platformon van, így ez még nagyon-nagyon sok évig jó lesz erre a célra. Ha mondjuk 4-5 év múlva kezd kevés lenni a proci, veszel bele akkor már használtan egy Ryzen 3-at vagy akár 5-öt, és kész, újabb évekig jó.

2020. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Vagy segíthetek összerakni egyet használtan, ami szintén jó még egy ideig. Hardveraprót ismerem, hobbiból szoktam építeni gépeket. (#4 vagyok)
2020. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
A memória mennyisége nem befolyásolja a böngészési élményt néhány tab esetén, és ha van SSD, akkor nem tart olyan sokáig az újratöltés sem. Ha megnézed, egész komoly gépeket is lehet kapni ("2020-ban") 4GB RAM-mal. De persze lehet venni 8-at, aztán azt mondani, hogy azért ilyen gyors.
2020. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6, elég megnyitni egy Chrome-ot, egy Office appot vagy kettőt, és már 3GB felett van Win10 alatt a RAM kihasználtsága.

Tényleg 4GB-t szeretnél tenni egy gépbe, ami már most is kevés, és később még ennyire sem lesz elég?

2020. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak úgy csináltam most egy screent a jelenlegi állásról.


Megnyitva:

-Vivaldi (Chrome-alapú böngésző): 3 tab (Facebook, Gyakori, PCX.hu)

-Spotify, mert ugyebár azért hallgatni elég sokan szoktak zenét a háttérben

-Outlook bejövő üzenetek, egy Word doksi

-2db Windows Intéző ablak


És ennyi. Nem nagyon vannak háttérbeli processek sem.


Memóriakihasználtság: 3,1GB / 3,7, ami 4-ből elérhető.


Amint a memória betelik (még 1-2 tab, amiből egy mondjuk Youtube, vagy a háttérben valami folyamat, és ez már meg is történt), a weboldalak szépen reloadolnak folyamatosan, a gép belassul, és már érzed is, hogy valami nem OK. Tök mindegy, hogy SSD, még ha NVMe is az, akkor is érezhető és zavaró, ráadásul elég kellemetlen, ha mondjuk egy weboldalon félig-meddig kitöltesz egy formot, majd a többihez rákeresel másik tabon valamire, és mire visszalépsz, kezdheted elölről, mert reloadol és nincs mentve az addig kitöltött rész. Nem ritka eset.


Szóval nem értem, miért kéne egy most összerakott gépet direkt úgy építeni, hogy ne legyen hibátlan, pár ezer forint spórolás érdekében. Szerintem nonszensz.

[link]

2020. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Foleg ha igpu-val akarod, mert az a memoriabol vesz el 0.5-2gb-t.
2020. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy szakértő, de tanultam a témáról. Ha jól emlékszem, az operációs rendszer dinamikusan kezeli a memóriát. Ha sok van, ki is használja, és olyat is betölt esetleg, amire pont akkor nincs szükség, csak hogy kéznél legyen. Ha kevés van, akkor csak olyan részeket tölt be, amik szükségesek. 10 éve sem tartozott a horrorár kategóriába, mégsem úgy kezdődött minden gépajánló, hogy végy legalább 8GB RAM-ot, bármilyen felhasználásról is legyen szó. Van egyébként egy régi Windows 10-es tabletem 2GB RAM-mal, és az sem használhatatlanul lassú (illetve nem a kevés memória miatt), és pár alkalmazás ott is elfér egymás mellett. Ha több modulod van a gépben, próbáld ki, hogy csak 1-et hagysz benne. Az IGP meg szerintem nem eszik annyit ha nem játszol.
2020. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!