Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX1080 és i5 6600K jól...

GTX1080 és i5 6600K jól fognak működni együtt? több lenn

Figyelt kérdés
Tudom hogy lesz bottleneck, ki is számoltam a kalkulátorban, de én inkább arra lennék kíváncsi hogy a fenti felállással menne-e a dolog? vagy akadoznának a játékok a proci miatt? vagy mégis mi lenne? a proci visszatartaná a vga teljesítményét, ezáltal olyan lenne, mintha gyengébb kártya lenne? miben mutatkozna meg a bottleneck?

2020. jún. 29. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Gpu kihasználtságban mutatkozna meg 1080p-ben gondolom, de természetesen menni fog akadás nélkül. Ha nagyon lazsál a kártya, feljebb veheted a felbontást, hogy kihasználja minden erejét. 1440p-t is kényelmesen tud a gtx 1080.
2020. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egy GTX 1080 és egy i5 7600K van a gépemben. Bizony online multi játékokban jelentkeznek néha drop-ok. Sokszor a CPU 100%-on pörög, a VGA meg csak alig éri el az 50%-os terhelést.

Nyilván együtt lehet ezzel élni, nálam sem olyan súlyos a dolog.

De volt már olyan hogy pont akkor akadt be a játék mikor nem kellett volna, és ezért lőttek le.

Frusztráló mikor fél órán keresztül semmi akadás, de pont akkor mikor 1v1 van a CPU miatt te kerülsz ki szarabbul a szituációból.

2020. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
cpu elég gyenge lesz 1080 mellé. Nem is igazán gyenge az a baj, hanem ,hogy 4 mag már kevés. Ezzel a mag teljesitménnyel 6-8 maggal tökéletes lenne.
2020. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Igazából ezekkel a régebbi 4 mag 4 szálas procikkal az a baj hogy mind1 milyen kártya van mellettük egyszerűen kevesek a komolyabb új játékok egy részéhez. El lehet velük játszani de szinte állandóan 100% on pörögnek és emiatt érezhetően beszaggathatnak és a minimum FPS is eléggé bezuhan. De ettől tehetsz mellé 1080 at mert később jól fog az jönni ha egy erősebb procira váltasz. Mármint jobban jönnél ki mintha most csak egy 1060 at vennél bele és később is az maradna jó ideig mikor már cobosabb proci van.


Egyébként egy B450 plusz Ryzen 5 1600 AF már lényegesen jobb élményt biztosítana újabb játékoknál és ez a páros egész jó áron beszerezhető.

2020. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!