Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy integrált, és egy dedikált...

Egy integrált, és egy dedikált GPU tud együtt működni?

Figyelt kérdés
Ha egy számítógépbe kétfêle GPU van, az tud úgy együtt működni (összeadódni) mintha két dedikált lenne?

2020. jún. 17. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha azonos típusúak, igen.
2020. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elméletben igaz lehet amit az első ír, de ez a valóságban sosem fog teljesülni, nem lehet olyan dedikáltat venni mint amilyen az integrált. Plusz sok értelme sem lenne neki, mert a legkomolyabb integrált is kb. egy 30 ezer Forint dedikált szintjét hozzá, tehát nem valami nagy teljesítményű.
2020. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem volt ilyen rendszerem. Szóval lehetséges. De teljes mértékben igazad van, hogy nagyon gyenge volt, hamar kinőttem, így végül egy különálló, de erős dedikált kártya lett a vége.
2020. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát az azonos tipust komolyabban veszi, minthogy Ryzen processzor+ Rx videókártya?
2020. jún. 17. 16:28
 5/6 meszike91 ***** válasza:
Az amd-nél volt ilyen szerintem. De sok értelme nincs. Eleve egy több gpu-s rendszernek sincs semmi értelme az esetek 90%-ában. A ryzen procik többségében nincs gpu, csak ezért pénzkidobás volna g-s ryzent venni.
2020. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a dedikált GPU mellé engedélyezed biosban az integrált (igp) GPU-t is akkor amíg a dvga a képmegjelenítést végzi addig az igp számolhatja a Seti-keresést vagy egyéb elosztott számolást:

[link]

2020. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!