Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VA vagy TN paneles monitor ad...

VA vagy TN paneles monitor ad szebb képet?És Játékra melyik jobb?

Figyelt kérdés

IPS nem jöhet szóba!

4k felbontasu monitort keresek.



2020. jún. 24. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb a tn. A va az ips és a tn közt van valahol, szerintem mindegy. sokkal fontosabb a panelek minősége.

a tn válaszideje a leggyorsabb, viszont a színhűség és betekintési szög nem olyan jó. A va már jobb, viszont lassabb a válaszidő, ezért a pro gamerek nem szeretik.

az ips színhű, jó a betekintési szög is, viszont lassú. esetleg a nano ips lehet jó választás.

a 4k egyelőre nem túl hasznos, tekintve hogy nincs az a kártya ami minden játékban ki is hozza a 144 fps-t 4k ban.

de ez persze egyéni, ki miben hisz. Szerintem 27 incses qhd free és gsync kompatibilis, tn paneles és 144-240hz es monitorok tökéletesek játékra.

2020. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pappgr ***** válasza:
Egyetéerte, nincsen értelme a 4k-nak monitorban, csak ha már nem tudod mire költeni a pénzed. egy qhd monitorban negyed annyi pixelt kell meghajtani és 50 cm-ről már nagyon nehéz észrevenni a különbséget. Én Tn panelt ajánlok. Nem lesz valami jó a színe, se a betekintési szög, de olcsó, 144 Hz-es sem olyan drága. VA-t annyira nem szeretem, jobb a színe mint a tn-nek, viszont gyakori a "ghost"-olás rajta.
2020. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

VA nak lényegesen szebb a képe. A Samsung TV-k majdnem mind VA panelesek ott azért látszik mit lehet kihozni képminőség térén. Mivel gondolom 4K 60hz monitort keresel így oda nem kell TN panelek gyors válaszideje.


Egyébként részben én is igazat adok az előttem szólóknak de az RTX 3000 és RDNA 2 kártyákkal valszeg változni fog a 4K gaming helyzete.

2020. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaja. Reméljük. Elvileg 40% os teljesítmény növekedésről is lehet szó. arra már érdemes lesz váltani.
2020. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 pappgr ***** válasza:
#2 Nem csak hogy Samsung a legnagyobb oled gyártó, nem csak, hogy orron szájon tolják a qled paneleket, ami teljesen más kategória mint a VA, de még a legolcsóbb TV-jükre is ráragasszák, hogy HDR képes, amit egy va panel kevéssé hiszem. Ezen a pontos tévedhetek, mert nem találtam rá informácsiót hogy milyen panelt használnak a nagyonolcsó TV-kben. De így is legnagyobb részben NEM VA paneleket használnak. Emellett jövőévtől beszüntetik az LCD panelek gyártását, úgyhogy már lehetetlen is lesz hogy va panelt használjanak.
2020. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pappgr ***** válasza:
#3*
2020. jún. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 A Samsung még nem gyártott OLED panelt tudtommal csak QLED-et ami viszont valójában még mindig VA panel csak ugye ezt az úgynevezett quantum pontos háttérvilágítást használják nem a sima LED-et. De a QLED még mindig sokkal közelebb áll az LCD-hez mint az OLED-hez. Az OLED tud teljesen fekete színt mivel olyankor nem bocsát ki fényt de a QLED nem viszont az OLED meg nem tud ilyen 3000-4000 nites max fényerőt amit QLED-del már elértek pár Samu tévében.
2020. jún. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!