Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még egy ilyen, régebbi...

Érdemes még egy ilyen, régebbi laptopra költeni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfig:


Dell Latitude E6420, 2012-es gyártás

RAM: 4 GB DDR3 SDRAM

RAM sebesség: 1333 MHz

CPU: Intel Core i5-2520M@2.50 GHz, 64-Bit, 2 magos

HDD: 320 GB

Windows 7 Home Premium 64-bit


A laptop a korához képest jól működik, eddig csak egy akkucserére volt szükség. A ház bivalyerős, gyakorlatilag úgy néz ki és működik minden gomb, zsanér, mint újkorában.

De nyilván lassul a gép, nehezebben küzd meg már a feladatokkal.


Szerintetek van értelme fejleszteni, vagy jobban járok egy új géppel? Ebbe tennék még ugyanennyi memóriát, egy SSD-t a vinyó helyett és esetleg Windows 10-et (csak a frissítések meg az újabb szoftverek támogatása miatt, otthoni használatra én teljesen meg vagyok elégedve a Win7-tel).


2020. jún. 21. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ezzel még bőven érdemes foglalkozni, egy jó kis laptop. SSD-vel meg +4 giga RAM-al szárnyalni fog.

Esetleg annyit csinálj, hogy Win 10 helyett 8.1-et rakj rá (lehetőség szerint az embedded industry változatot), mert kevesebb erőforrást használ a háttérben, és több kontrollod van a rendszer felett. Egyedül a DirectX 12-t nem tudja, amit a Win 10 igen, de ezen a laptopon ezt úgysem fogod használni.

2020. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy nagyon hasonló konfigurációjú ThinkPad-et használok, extraként +4 GB RAM-ot és egy Samsung SSD-t kapott, pont úgy, ahogy #1 is javasolta. Teljesen jól használható Win 10-el is, én is arra beszélnélek rá, hogy szánd rá ezt az összeget.
2020. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jo ez meg, ilyesmit hasznaltan 60-70 korul arulnak boltban, maganszemelytol 50 korul elhozhato szerintem. Filmre, netre, homoffiszra kivalo.
2020. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnézem, összesen mennyibe fog kerülni az upgrade és valószínűleg megcsinálom. Egy átvizsgálásra elviszem azért, hogy tényleg minden alkatrésze rendben legyen.
2020. jún. 21. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább egy alapos takarításra/újrapasztázásra vidd el, az sosem árt.
2020. jún. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: igen, az is kell már. Évente 1-2 alkalommal portalanítottam, de új paszta biztosan kell bele.
2020. jún. 21. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!