Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel kezdjem az első gamer...

Mivel kezdjem az első gamer pc-met?

Figyelt kérdés
Meg szeretném venni az első gamer pc-m alkatrészeit (szerelést nem én végzem). Az első kérdésem az lenne, hogy milyen sorrendben keressek alkatrészeket hozzá. Akár írhattok konkrét példákat a full setup-hoz, de ha nem az sem baj, mert a későbbi kérdések is erről fognak szólni. A válaszokat előre is megköszönöm.

2020. máj. 23. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen mindegy, hogy milyen sorrendben keresed az alkatrészeket, mert nincs olyan akár egy sem köztük, ami nélkül működne a gép.
2020. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A videokártya a gép legdrágább eleme azzal érdemes kezdeni. Utána keresni kell hozzá processzort, amivel nem lesznek cpu limitesek a játékok. A processzornak kell egy jó hűtés. A processzorhoz kell megválasztani az alaplapot, abba a memóriát. Kell még SSD, tápegység, meg az egészet bepakolni egy házba. Szerintem ez egy jó sorrend.
2020. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Hat gondolm elso lepesben kitalalod hogy mennyi penzt akarsz kolteni ra
2020. máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Így van, első lépés az összeg, mennyit szánsz rá és melyen játékokkal, milyen felbontáson szeretnél játszani?
2020. máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

semmi értelme szerintem darabonként megvenni a gépet.

a pénzedet rakd össze darabonként és amikor megvan akkor egyben vedd meg a gépet.

persze előtte találd ki, hogy mire kell a gép, mekkora teljesítményt vársz tőle és annyit gyűjts össze.


Ha veszel egy alkatrészt és utána 1 hónap múlva egy másikat és nem illenek össze valami miatt akkor mit csinálsz? már nem tudod visszaküldeni...

2020. máj. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Az ötösnek van teljesen igaza.
2020. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én olyan 150-200 ezret költenék rá, azt szeretném, hogy szinte minden játék fusson rajta (nem feltétlenül 60 fps-sel).
2020. máj. 24. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Tessék itt egy konfig kiindulónak:


Asus TUF B450-PLUS GAMING alaplap

AMD Ryzen 5 2600 processzor

Kingston 2x4GB DDR4 3200MHz memória

GTX1660 Super videokártya

Kingston 240GB SSD meghajtó

Seagate 1TB merevlemez

FSP 500W Hydro Bronze HD500 tápegység

Be quiet! BG034 Pure Base 500 számítógépház


Ez kb. 270.000 lenne. Ez alá én már nem mennék. Max az alaplapon lehetne egy keveset spórolni, de azzal elveszne a tuning lehetőség.

2020. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!