Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen lassú a gépem?

Miért ilyen lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy alaplap [link] Egyik ismerősömet megkértem, hogy 15-20e-ért szerezzen nekem egy videokártyát: [link]

Megérkezett a videokártya minden szépen ment. Beraktuk a videokártyát és bekapcsoltuk majd ezután be lett téve a telepítő lemez és az X86-os verzió lett feltelepítve ugye ami a 32 bites oprencszerkhez jó, viszont nekem 64 bites van. Kicsivel később kezdőtek is a problémák. Nem akart bekapcsolni a gép vagy csak nagyon nehezen. A CPU hőmérséklete 85-90 fok körül mozgott folyamatosan. Semmit sem tudtunk csinálni megpróbáltuk csökkentett módban elindítani, de ezalatt is kékhalált kapott.

Valószínűleg a rossz driver miatt van ez? Vagy valami kompatibilitási probléma lenne?



2020. máj. 16. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem belevaló a videókártya, ezért kap kékhalált.
2020. máj. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 meszike91 ***** válasza:
Azt a videokártyát hiba volt megvenni. Amúgy meg nem normális az a proci hőmérséklet, rendesen rögzítve van a hűtő? Pasztázva van?
2020. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen a hűtő rendesen van rögzítve, viszont pasztázva nincsen. Amúgy milyen videokártyát tudunk akkor beletenni? vagy milyet ajánlotok?
2020. máj. 16. 23:51
 4/14 A kérdező kommentje:
Még annyi kimaradt, hogy a gép úgyis folyamatosan kékhalált kap mikor ki lett véve.
2020. máj. 16. 23:54
 5/14 meszike91 ***** válasza:
82%
Szerintem működnie kéne ezzel a videokártyával. A probléma annyi, hogy ez egy hulladék kártya. Ennyiből csak használtat érdemes venni.
2020. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És használatan 10-15 körül milyen kártyát lehet kifogni, ami legalább jó? :)
2020. máj. 17. 00:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a videókártyákhoz, de a processzor hűtését meg kellene támogatni némi pasztával, mert így meg fogod sütni. A processzor és a hűtőborda felülete nem teljesen sík, levegő tölti ki az egyenetlenségeket, a levegő pedig rossz hővezető. A paszta viszont kitölti a réseket és javul a hűtés hatékonysága. A folyamatos túlmelegedés miatt is lehet gyakori a kékhalál. Lassú pedig azért lehet, mert túlmelegedés esetén először csak visszaveszi a processzor teljesítményét, ha így is túl meleg, lekapcsolja a gépet a hővédelem.
2020. máj. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 ott a pont.

A fagyás/túlmelegedés az a pasztázás hiánya. Az, hogy a driver megfelelő-e azt nehéz megmondani ennyiből, de feltételezem nem az lesz a hiba, hanem a helytelen összeszerelés.


A videokártyával kapcsolatban pedig: mi az hogy "nem belevaló"? Eleve lövésünk sincs, hogy a kérdező mire használja a gépét. Alapvetően nem szar kártya, csak nyilván nem "200 fps 4k ultra" játékra van tervezve. És mi van ha nem is játszik a gépén? Én sem szoktam... munkára pedig bőven elég.

Bár arra amúgy az alaplapi is elegendő lehet, szóval azzal egyetértek, hogy felesleges ebbe a gépbe, mert a 1156-os lapokon volt videovezérlő.

2020. máj. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

regen jol ment a gep?


miert kellett a vga?


pasztazva sose volt cpu? Miert?


elotte nem meelegedett csak vga val? Mikozben? Alapjaraton vagy uresjaratban is?

2020. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha lemezen nincsen te OS edhez driver akkor ertelmetlen azt hasznalni, eleve az is erthetetlen miert is nincsen rajta ha mar lemezt adtak... csak CD es nem fert ra?:D


jo nagy a driver de letoltod gyartotol es kesz

2020. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!