Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem sima LED-eket...

Miért nem sima LED-eket használtak már régen is a kijelzőkhöz?

Figyelt kérdés
A legtriviálisabb technológia szerintem a kijelzőkhöz az lenne hogy minden pixel egy kis LED. Ehelyett ez a technológia terjedt el a legkésőbb (OLED) ráadásul az sem klasszikus fényt kibocsátó dióda, hanem egy szerves vegyületet alkalmaznak hozzá azert Organic(OLED). Helyette hamarabb kitalálták a katodsugarcsöves monitorokat, az LCD-t, a plazmát, mindenféle furfangos technológiát, véletlenül sem a legkézenfekvőbbet. Mivel már a felvezető technológia a 60as években is létezett, LED-ek is, sőt elég sok tranzisztort tudtak már akkor egy lapkára integrálni, akkor néhány ezer diódát is tudtak volna. Vagy valami információt nem tudok a ledek működéséről hogy miért nincs a mai napig klasszikus értelemben vett LED-ekből épített kijelző? Tehát nem LCD, nem OLED, nem QLED, és miért nem terjedt el hamarabb?

2020. ápr. 18. 00:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszokat!:) Így egy személyes "esettanulmánnyal" elmagyarázva már érthetőbb számomra. Én már ha beleszületni nem is, de már abban a korban nőttem fel, amikor az LCD-k használata teljesen hétköznapinak számított, így ezért ezek az újabb technológiák tűnnek nekem úgy mintha magától értetődő lenne a használatuk/működésük.
2020. ápr. 18. 22:27
 12/13 anonim válasza:
Értem. Ezeknek is mind sorban meg volt a fejlődés története.
2020. ápr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Akkor még nem voltak elég kicsik a ledek.

Az őskorban szerinted miért nem találták fel az okostelefont? Olyan kézenfekvő lett volna.

2020. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!